Wyniki wyszukiwania

obraz projektu
Stowarzyszenie „Akademia Łucznica” inicjuje i prowadzi projekty edukacji kulturalnej oraz terapii przez sztukę, popularyzuje ideę ładu przestrzennego i edukacji architektonicznej.  
obraz projektu
Projekt "Zachęta na kółkach"  powstał po to, by wprowadzić sztukę współczesną do małych wiejskich szkół, by zainteresować dzieci patrzeniem i tworzeniem, by stworzyć narzędzia i pomysły dla nauczycieli pomocne w prowadzeniu zajęć związanych ze sztuką i plastyką.  
obraz projektu
Projekt ZEWnętrza wyrasta z potrzeby uzupełnienia luki w edukacji kulturalnej młodzieży ponadgimnazjalnej, która szczególnie intensywnie poszukuje wzorców pomocnych przy nakreśleniu wizerunku samego siebie i miejsca, w którym żyje. Szkoła marginalizuje - z różnych względów - kształtowanie poczucia estetyki i wagę edukacji przestrzennej, która jest przecież bardzo istotna, bo poprzez troskę o przestrzeń osobistą i publiczną dbamy o jakość ludzkiego życia. W coraz nowocześniejszym miejskim krajobrazie szkolne wnętrze stało się miejscem nieatrakcyjnym, obojętnym, takim, o które nie chce się dbać. Projekt zakłada zmianę tej sytuacji - w szkole znajdzie się miejsce odpowiednie dla twórczego dialogu: sala bez ławek i biurka, z mnóstwem pomysłów na to, jak interesująco urządzić przestrzeń wokół siebie. 
<< 1 .. 4 6

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook