Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu 3Detale Łodzi
Młodzi mieszkańcy Łodzi będą pogłębiać znajomość architektury oraz historii miasta dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi multimedialnych takich jak oprogramowanie do tworzenia modeli 3D, fotografii cyfrowej, filmu czy maszyn do fizycznego wytwarzania modeli. W trakcie kilkudziesięciu spacerów fotograficznych uczniowie będą obserwować i dokumentować bogate w detale łódzkie kamienice. Następnie ogłoszony zostanie konkurs fotograficzny, którego tematem będzie łódzki detal, a autorzy najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzeni warsztatami z tworzenia modeli 3D oraz wykorzystania innych programów graficznych. Nagrodą dla najlepszych twórców modeli będzie wydrukowanie ich na prawdziwej drukarce 3D. Stworzone przez młodzież modele 3D wmontujemy w film edukacyjny o architekturze Łodzi. Z pomocą studentów Uniwersytetu Łódzkiego powstanie także przewodnik po detalach w postaci pliku PDF, który będzie można pobrać ze strony Muzeum Miasta Łodzi. We współpracy z Akademią Sztuk Pięknych powstanie wielka rzeźba łódzkiego detalu o pomnikowych rozmiarach, która stanie w centralnym punkcie miasta aby łodzianie mogli dostrzec sam detal i zapoznać się z projektem realizowanym w ramach Akademii Orange. Odsłonięcie "pomnika detalu" będzie punktem kulminacyjnym finałowej gry miejskiej.
obraz projektu
Projekt obejmuje cykl warsztatów rzemiosła artystycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej. Uczestnicy będą poznawać nowe techniki plastyczne oraz uczyć się na warsztatach medialnych, jak nagrywać i montować filmy oraz jak stworzyć bloga www.akademiamlodegoinstruktora.blogspot.com
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange IV EDYCJA
Już po raz czwarty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange V EDYCJA
http://www.akademiaorange.pl/  
obraz projektu
Już po raz szósty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  Regulamin VI edycji Akademii Orange dostępny jest pod adresem http://akademiaorange.pl/about/regulamin_programu/
obraz projektu
 Stowarzyszenie Nasza Gmina koncentruje się na działaniach na rzecz dzieci i młodzieży, także niepełnosprawnej, z terenów wiejskich. Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury, organizuje imprezy o charakterze masowym oraz promuje i propaguje wartościowe zjawiska kulturalne miasta i regionu.
obraz projektu
Dziewczyny z Pogotowia Opiekuńczego w Warszawie będą tworzyć artbooki, tzw. ZINY czyli niskonakładowe, eksperymentalne autorskie publikacje będące mieszanką różnych sztuk – fotografii, rysunku, grafiki, kolażu, typografii, sitodruku. Często są one wyrazem sprzeciwu wobec kultury masowej. Z tego typu książkami nastolatki zagrożone wykluczeniem nie mają styczności, a często nie wiedzą o ich istnieniu. W ramach organizowanych co dwa tygodnie warsztatów każda z uczestniczek, mając stale do dyspozycji aparat fotograficzny, będzie pracowała nad swoją książką/ZINEM. Tematem będzie bohater rozumiany zarówno jako idol, bohater literacki, filmowy, ulubiona zabawka, zwierzę, hobby, a także każda z nich. Instruktorzy pomogą uczestniczkom projektu odnaleźć swojego bohatera i odpowiednie narzędzia, by o nim opowiedzieć. Dziewczyny wezmą udział w zajęciach teoretycznych (historia książki, różne formy książek, inspiracje) i zajęciach warsztatowych (tworzenie makiet, obróbka fotografii, łączenie technik, digitalizacja, etc). Będą również prowadziły bloga, na którym pokażą efekty swoich działań i podzielą się swoimi refleksjami. Warsztaty zakończą się wystawą ukończonych i wydrukowanych cyfrowo książek.
zastępcza grafika dla projektu Czy w Gimnazjum nr 8 można odkryć wszechświat?
Projekt jest szczególnym połączeniem świata nauki ze sztuką. Został wymyślony przez uczniów gimnazjum, którzy zapragnęli samodzielnie stworzyć obserwatorium astronomiczne i podzielić się dobrymi praktykami „ze spełniania marzeń”.
obraz projektu
Muzeum Śląskie w Katowicach i śląski okręg Polskiego Związku Niewidomych (PZN) są partnerami w projekcie "Czym jest obraz?", który ma na celu przybliżenie świata sztuk plastycznych, a także samej instytucji muzeum, dzieciom niewidomym i niedowidzącym. Jest to pierwszy w Polsce muzealny scenariusz przybliżający niewidomym malarstwo, bo funkcjonujące obecnie programy opierają się na prezentacjach rzeźb.  
obraz projektu
DOC WOLA to projekt  skierowany do młodzieży z warszawskiej dzielnicy Wola. Założeniem głównym jest poprowadzenie serii warsztatów fotograficznych, filmowych, teatralnych i sztuk wizualnych,których wspólnym mianownikiem będzie hasło "dokumentujemy Wolę", a wymiernym działaniem dokumentacja tej dzielnicy. Uczestnicy, pod okiem instruktorów, realizować będą własne koncepcje dokumentalne, które finalnie złożą się na obraz dzielnicy. Obraz dzielnicy zobaczycie na stronie www.docwawa.pl
1 3 .. 6 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook