Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu Remiks. Sztuka współtworzenia.
Projekt „Remiks. Sztuka współtworzenia” to okazja do tego, by dzieci i młodzież poznały i doceniły potencjał ich małej społeczności. Dzięki warsztatom uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o lokalnej kulturze, dziedzictwie, historii Dolnego Śląska oraz zasobach gminy.
zastępcza grafika dla projektu Sąsiedzki GPS
Projekt jest okazją do spotkania małych i dużych mieszkańców Pszczyny, budowania wzajemnego zaufania i lokalnych więzi pod pretekstem poznawania lokalnej historii. Główną grupą odbiorców będą dzieci skupione wokół Pszczyńskiego Centrum Kultury oraz starsi mieszkańcy Pszczyny z Uniwersytetu III Wieku i Sybiracy.
zastępcza grafika dla projektu Śpiewające roboty
Projekt będzie składał się z trzech części: 1. Dzieci z warszawskich szkół podstawowych będą mogły wziąć udział w bezpłatnych popołudniowych zajęciach na temat budowania prostych robotów i przygotowania filmu animowanego z udziałem zbudowanego robota. 2. Autorzy projektu przygotują skrypty (scenariusze zajęć, ew. krótkie filmiki instruktażowe) dla nauczycieli oraz rodziców, którzy sami chcieliby poprowadzić taki kurs dla swoich podopiecznych, zbudować robota i nakręcić film z jego udziałem. Skrypty zostaną opublikowane w Internecie i będą dostępne na licencji CC. Skrypty będą dotyczyły wszystkich zajęć, które należy przeprowadzić w ramach kursu. 3. W maju 2014 ogłoszony zostanie ogólnopolski konkurs na najlepszy film z udziałem robota. Do konkursu będzie można zgłosić dowolne formy filmowe wykorzystujące robota zbudowanego podczas zajęć. W konkursie będą mogły wziąć udział również zespoły, które nie prowadziły zajęć wg wyżej wymienionego kursu a zajmowały się robotami na swój sposób. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w Internecie.  
obraz projektu
Projekt „UNIEJÓW W FOTOKODACH” umożliwi młodzieży z gminy Uniejów poznanie swojego miasta i korzeni, zapewni ciekawe narzędzie edukacji regionalnej, w czynny sposób pomoże dotrzeć do historii przodków. Założeniem projektu jest połączenie elementów edukacyjnych z nowoczesnymi technologiami.
zastępcza grafika dla projektu W poszukiwaniu Napoleona
W roku 2015 Zamek Królewski w Warszawie będzie gościł wystawę pod tytułem „Napoleon a sztuka”, która będzie pokazywała, jak rządy napoleońskie wpłynęły na rozwój różnych dziedzin sztuki. Ekspozycja będzie prezentować jedynie wybrane eksponaty, ograniczając możliwość szerszego spojrzenia na wpływy Napoleona na sztukę.
obraz projektu
W ramach projektu został stworzony innowacyjny środek dydaktyczny - trójwymiarowa wirtualna makieta przedwojennego Józefowa Biłgorajskiego, która daje możliwość interaktywnego spaceru po jego historycznej zabudowie. Przedstawia przestrzeń tego miasteczka w okresie dwudziestolecia międzywojenngo. Podstawą jej wykonania był plan miasta z 1810 roku, zaś budynki umieszczone na makiecie zostały wykonane na podstawie zdjeć archiwalnych, dokumentacji technicznych obiektów i innych dokumentów. Makieta została stworzona przy pomocy oprogramowania Google Earth i jest dostępna dla wszystkich użytkowników internetu bez wykorzystywania dodatkowego oprogramowania.
obraz projektu
Projekt "Wolne Okładki" to projekt kulturalno-edukacyjny, składający się z pięciu wzajemnie uzupełniających się komponentów:
obraz projektu
W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim odbędą się warsztaty w trzech formach: ceramika, modelowanie w oparciu o dokumentację CAD oraz wydruk 3D. Będzie to łączenie sztuki, historii, dziedzictwa kulturowego ze współczesnością i nowikami technologicznymi.
<< 1 3

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook