Wyniki wyszukiwania

obraz projektu
Projekt dla młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej w Cieszynie, realizowany przy wsparciu Fundacji Orange. Bezpłatne warsztaty audio i video oraz portal edukacyjno-społecznościowy. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty -www.av.art.pl
obraz projektu
Projekt Akademia Dźwięku jest wynikiem syntezy doświadczeń dotychczasowych, ponad trzyletnich działań edukacyjno-kulturalnych Stowarzyszenia 16 Wersów. Koncentruje się on na nowoczesnej edukacji muzycznej młodzieży.
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange IV EDYCJA
Już po raz czwarty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange V EDYCJA
http://www.akademiaorange.pl/  
obraz projektu
Już po raz szósty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  Regulamin VI edycji Akademii Orange dostępny jest pod adresem http://akademiaorange.pl/about/regulamin_programu/
obraz projektu
Audiostacja.Falenica to innowacyjny projekt artystyczno–resocjalizacyjny, działanie kulturą, rozumienie resocjalizacji jako procesu wprowadzania w życie społeczne, a nie izolacji. Działania projektu Stowarzyszenia Praktyków Kultury prowadzone były w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Falenicy. Ich celem jest udzielenie głosu „osobom niesłyszalnym” - za pomocą sztuki i nowoczesnych mediów.    
zastępcza grafika dla projektu Bajkowe słuchowisko
Dwadzieścioro maluchów z SOS Wiosek Dziecięcych będzie przygotowywać „Bajkowe słuchowisko”, którego uroczysta premiera jest zaplanowana na pierwszego czerwca przyszłego roku. W czasie swoich przygotowań dzieci będą odwiedzać radio, występować w programach cyklicznych - m.in. „Mówmy Pięknie”, zapoznawać się z wyposażeniem radia, a także uczestniczyć w warsztatach z emisji głosu, realizacji i tworzenia dźwięku oraz spotykać się z aktorami, reżyserami, realizatorami. Całość przygotowań będzie relacjonowana przez dzieci za pomocą bloga, videobloga, relacji na portalu Facebook. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci nauczą się współdziałania w grupie i zapoznają się z nowymi technologiami oraz z dawnymi metodami komunikacji. Słuchowisko zostanie odtworzone w radiu, a będzie także dostępne w internecie. Zatem pośrednią grupą docelową projektu będą również wszyscy słuchacze radia „Bajka”. Partnerem projektu będzie Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.
obraz projektu
Osią projektu jest tworzenie internetowej gry edukacyjnej opowiadającej o ważnych postaciach z przeszłości - kobietach, których losy są słabo znane i rzadko występują w podręcznikach do historii. Praca w projekcie miała charakter warsztatowy - pod opieką edukatorów, artystów i instruktorów młodzież będzie uczestniczyła w procesie tworzenia gry na każdym jego etapie. Te etapy to między innymi: badania historyczne, stworzenie scenariusza gry, napisanie dialogów głównych postaci, nagranie głosów postaci, praca nad warstwą wizualną gry, stworzenie hip hopowych piosenek o każdej z postaci, stworzenie podkładu dźwiękowo-muzycznego do gry. strona internetowa projektu: www.praktycy.org/cala
obraz projektu
Dzieci i młodzież z gminy Babice stworzą cykl czterech słuchowisk. W czasie pracy nad audycjami wezmą udział w warsztatach teatralnych (emisji głosu, interpretacji tekstu) i ceramicznych (tworzenie z gliny prostych instrumentów muzycznych tj: okaryna, dzwonki, gong) oraz instrumentalnych (nauka gry). Słuchowiska oparte będą na na legendach słowiańskich, afrykańskich, chińskich i indyjskich, a ich tłem będzie muzyka wydobyta z powstałych instrumentów. Podczas zajęć wykorzystane zostaną nowoczesne techniki rejestracji obrazu w HD oraz dźwięku, który będzie udostępniany za pomocą serwisu Soundcloud.com. Wszystkie etapy pracy grup warsztatowych oraz wizyta w profesjonalnym studiu nagrań będą rejestrowane przez realizatora obrazu i uczestników warsztatów w formie filmików, po czym umieszczane na specjalnie założonym blogu projektu, You Tube i facebooku stowarzyszenia. Na zakończenie projektu słuchowiska zostaną zaprezentowane na terenie amfiteatru należącego do Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie. Płyty z nagraniami będą przekazane jako materiał dydaktyczny do lokalnych szkół i bibliotek. Szczegóły na blogu: http://punctumcywilizacje.blogspot.com
zastępcza grafika dla projektu Dźwięczność
Projekt skierowany jest do młodzieży z Ełku i warszawskiego Bemowa, pasjonującej się muzyką i chcącej doskonalić swój warsztat wokalny. Działania skupiają się na rozwijaniu kompetencji twórczych.
1 3 .. 5 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook