Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange IV EDYCJA
Już po raz czwarty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange V EDYCJA
http://www.akademiaorange.pl/  
obraz projektu
Już po raz szósty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  Regulamin VI edycji Akademii Orange dostępny jest pod adresem http://akademiaorange.pl/about/regulamin_programu/
obraz projektu
Edulab to zastosowanie nowych mediów do poznawania lokalnego dziedzictwa, krytycznej refleksji oraz budowania tożsamości lokalnej. Strona projektu: edulab.medialab.ikm.gda.pl
obraz projektu
Medialab Junior to trzy cykle nowatorskich warsztatów skierowanych do młodzieży.  W trakcie warsztatów młodzi ludzie korzystając z otwartego oprogramowania i nowych technologii nauczą się kreatywnej współpracy oraz zdobędą wiedzę i umiejetności potrzebne, by stać się aktywnymi twórcami kultury. Każdy cykl warsztatów składa się z sześciu trzygodzinnych spotkań i jest prowadzony przez dwóch trenerów - specjalisty w danej dziedzinie technologii oraz animatora - pedagoga. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane na jednodniowym zjeździe Sharism Junior oraz upublicznione w Internecie.  
obraz projektu
Projekt skierowany jest do gimnazjalistów i osób pracujących z młodzieżą. Ma na celu podnoszenie kompetencji medialnych i informacyjnych młodych ludzi oraz pedagogów, animatorów i bibliotekarzy, którzy są zainteresowani tematyką edukacji medialnej. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie przynajmniej jednej lekcji korzystając z zestawu 60 materiałów dydaktycznych i scenariuszy dostępnych w serwisie Edukacja Medialna. Z kolei uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach, będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na reklamę internetu. Efekty ich pracy będzie można podziwiać na stronie Fundacji Nowoczesna Polska i na jej fan page\'u na Facebooku. Będą one prezentowane także podczas finału konkursu, w trakcie wręczania nagród.
zastępcza grafika dla projektu Poszlaki
Uczestnikami projektu „Poszlaki” będą dzieci ze szkoły podstawowej. Wspólnie z animatorami stworzą 3 multimedialne questy o charakterze kryminalnym, bazujące na historiach Przybradza i własnej wyobraźni.
1

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook