Wyniki wyszukiwania

obraz projektu
Inicjatywa związana jest z pomysłem zaangażowania młodzieży z Ochoty do realizacji wspólnego multimedialnego projektu, którego zadaniem jest aktywizacja artystyczna i kulturalna młodzieży. Uczestnicy wezmą udział w szeregu działań, których celem jest budowa i wzmacnianie społeczności lokalnej. Będą poznawać historię swojej dzielnicy oraz uczyć się ją profesjonalnie dokumentować. Ich zadaniem będzie zarejestrowanie opowieści i historii mieszkańców oraz zebranie i utrwalenie w formie cyfrowej pamiątek związanych z okolicą, takich jak stare zdjęcia, pocztówki czy listy. Ukoronowaniem projektu będzie plenerowa wystawa zdjęć oraz  pokaz filmu dokumentalnego z projektu.
zastępcza grafika dla projektu TIFF Academy // Van Edition
„TIFF Academy // Van Edition” jest kontynuacją działań Fundacji „Blik”, realizowanych w V edycji Akademii Orange. Projekt zakłada organizację warsztatów fotograficznych w pięciu miejscowościach Dolnego Śląska.
zastępcza grafika dla projektu TIFF Academy: Orange Edition
Młodzież w wieku 10-18 lat weźmie udział w warsztatach fotograficznych i filmowych. Zajęcia prowadzone będą we wrocławskich pracowniach lub plenerze miejskim i towarzyszyć im będą zajęcia teoretyczne. Podczas zajęć teoretycznych wykorzystane zostaną zaawansowane technologicznie metody zgłębiania świata sztuki, takie jak aplikacja mobilna i portal Art.sy (prezentacja indywidualnych artystów i prądów w sztuce) oraz serwis Google Art Project (wirtualne wycieczki po muzeach, np. takich jak The International Museum of Children Art). W trakcie spacerów fotograficznych omówimy temat mapowania przestrzeni. Zdjęcia wykonane przez uczestników (przez 3 różne grupy wiekowe) będzie można odnaleźć w internecie, przypisane do konkretnych miejsc na mapie Wrocławia (zostanie to odtworzone dzięki Google Maps). Przewidziana jest realizacja następujących warsztatów: cyjanotypia, malowanie pędzlem świetlnym, glitch art, film poklatkowy, spacery fotograficzne i filmowe po Wrocławiu, cyfrowa ciemnia fotograficzna w środowisku Adobe. W czasie Tygodnia Akademii Orange zostaną zorganizowane dwa wydarzenia: wernisaż powstałych prac i pokaz filmów stworzonych na zajęciach.
obraz projektu
 Projekt „Wizje® Kultura obrazu, obraz w kulturze” powstał jako efekt ścisłej współpracy Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu oraz Biblioteki Miejskiej w Bytomiu i ma za zadanie przedstawić szeroko rozumiane obrazy (prezentowane za pomocą różnych technik: malarstwa, animacji, fotografii, filmu) jako jedne z podstawowych mediów kultury oraz nauczyć ich interpretacji. Projekt porusza także problem cyfrowej archiwizacji obrazów i tworzenia w ten sposób dziedzictwa kulturowego.  
zastępcza grafika dla projektu Zakochana Warszawa - pierwsza odsłona
Projekt Muzeum Powstania warszawskiego "Zakochana Warszawa" jest skierowany do młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Celem projektu jest pozakaznie możliwości angażowania osób niepełnosprawnych intelektualnie w działania instytucji kultury i wypracowanie dobrych praktyk w zakresie współpracy z niepełnosprawnymi. Poprzez ten projekt Muzeum chce skłonić inne instytycje kultury, ale równiez placówki edukacyjne do otwierania sie nie niepełnosprawnych intekeltualnie. W ramach projektu Muzeum wraz z Partnerami zaangażuje młodizez ze szkół specjalnych w życie kulturalne stolicy pprzez wykorzystanie narzędzia jakim jest fotografia. 
<< 1 3

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook