Wyniki wyszukiwania

obraz projektu
Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu jest inicjatorem projektu 20 282 pomarańcze, który powstaje we współpracy z wrocławskim Muzeum Narodowym. Program będzie realizować MultiCentrum, filia Biblioteki podejmująca różnorodne inicjatywy związane z wykorzystaniem nowych technologii oraz Dział Oświatowy Muzeum, który od wielu lat prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, lekcje muzealne i warsztaty plastyczne.
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange IV EDYCJA
Już po raz czwarty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  
zastępcza grafika dla projektu Akademia Orange V EDYCJA
http://www.akademiaorange.pl/  
obraz projektu
Już po raz szósty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  Regulamin VI edycji Akademii Orange dostępny jest pod adresem http://akademiaorange.pl/about/regulamin_programu/
obraz projektu
Dziewczyny z Pogotowia Opiekuńczego w Warszawie będą tworzyć artbooki, tzw. ZINY czyli niskonakładowe, eksperymentalne autorskie publikacje będące mieszanką różnych sztuk – fotografii, rysunku, grafiki, kolażu, typografii, sitodruku. Często są one wyrazem sprzeciwu wobec kultury masowej. Z tego typu książkami nastolatki zagrożone wykluczeniem nie mają styczności, a często nie wiedzą o ich istnieniu. W ramach organizowanych co dwa tygodnie warsztatów każda z uczestniczek, mając stale do dyspozycji aparat fotograficzny, będzie pracowała nad swoją książką/ZINEM. Tematem będzie bohater rozumiany zarówno jako idol, bohater literacki, filmowy, ulubiona zabawka, zwierzę, hobby, a także każda z nich. Instruktorzy pomogą uczestniczkom projektu odnaleźć swojego bohatera i odpowiednie narzędzia, by o nim opowiedzieć. Dziewczyny wezmą udział w zajęciach teoretycznych (historia książki, różne formy książek, inspiracje) i zajęciach warsztatowych (tworzenie makiet, obróbka fotografii, łączenie technik, digitalizacja, etc). Będą również prowadziły bloga, na którym pokażą efekty swoich działań i podzielą się swoimi refleksjami. Warsztaty zakończą się wystawą ukończonych i wydrukowanych cyfrowo książek.
obraz projektu
 Projekt był realizowany w przestrzeni miejskiej w Rybniku na dwóch zaniedbanych i opuszczonych ulicach, które chcemy rewitalizować po przez działania społeczno- kulturalne skierowane zostały do dzieci i młodzieży wykluczonej społecznie. Projekt jest kontynuacją działań rewitalizacyjnych jakie realizujemy w tej części miasta. Jest też zaspokojeniem potrzeb edukacyjnych dzieci mających ograniczony dostęp do kultury. Proponowane warsztaty artystyczne będą prowadzone przez artystów w nietypowej scenerii jaką jest ulica i jej zakątki. Chcemy nie tylko pokazać uroki tej części miasta ale  również włączyć dzieci do działań rewitalizacyjnych.
obraz projektu
Projekt stworzony przez młodych animatorów kultury ze Stowarzyszenia SO:ON to oryginalne, nowatorskie działania, których uczestnikami, a jednocześnie współtwórcami są nauczyciele oraz instruktorzy domów kultury na terenie gminy Stare Juchy oraz mieszkający na tym terenie młodzi ludzie.  
zastępcza grafika dla projektu Dobranocka w Muzeum
Projekt „Dobranocka w Muzeum” adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6–15 lat, chcących zdobywać nową wiedzę o artystach i w twórczy sposób ją wykorzystać. Projekt będzie polegał na uczestnictwie rodzin w warsztatach i spotkaniach, prowadzonych przez edukatorów Muzeum Narodowego w Warszawie, twórców animacji i zawodowych opowiadaczy bajek.
obraz projektu
DOC WOLA to projekt  skierowany do młodzieży z warszawskiej dzielnicy Wola. Założeniem głównym jest poprowadzenie serii warsztatów fotograficznych, filmowych, teatralnych i sztuk wizualnych,których wspólnym mianownikiem będzie hasło "dokumentujemy Wolę", a wymiernym działaniem dokumentacja tej dzielnicy. Uczestnicy, pod okiem instruktorów, realizować będą własne koncepcje dokumentalne, które finalnie złożą się na obraz dzielnicy. Obraz dzielnicy zobaczycie na stronie www.docwawa.pl
obraz projektu
„Fotografia łączy pokolenia” to cykl warsztatów fotograficznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodzin. Projekt ma za zadanie zacieśniać więzi między przedszkolakami a ich dziadkami, którzy zostaną zaproszeni do współpracy. Łącznikiem między pokoleniami ma być nowa technologia, w której tajniki dziadkowie będą wprowadzać swoje wnuki. Każda para uczestników wybierze 40 swoich najciekawszych fotografii, z których powstaną unikatowe albumy dla wszystkich rodzin biorących udział w warsztatach. Projekt zakończy wystawa prac uczestników projektu. Wszystkie materiały związane z programem znajdą się również na stronach internetowych gminy Kolsko.
1 3 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook