Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu WIANO
Skrzynie wianne w kulturze tradycyjnej były symbolem wiana dla dziewcząt, czyli posagu na dorosłość. Naczelną ideą projektu jest poszukiwanie, wspólnie z młodymi ludzmi, i prezentacja, współczesnego wiana, zarówno dla dziewcząt jak i chłopców.
zastępcza grafika dla projektu Wideo uczestniczące przeciw wykluczeniu
W ramach projektu pracowaliśmy metodą participatory video (PV) z wybraną grupą młodzieży z warszawskiego Żoliborza, w tym z dziećmi klientów Ośrodka Pomocy Społecznej, który był naszym Partnerem. Uczyliśmy się jak powstaje film, co zrobić ze sprzętem filmowym, gdzie warto kręcić. Ale najważniejszą leksją w ramach tej techniki jest to, że zawsze warto działać razem!
obraz projektu
Toruńskie Forum Twórców i Animatorów Kultury - organizacja prowadząca różnorodną działalność kulturalną i oświatową jest twórcą projektu „WYDARZENIA reportaże i felietony w tv internetowej”. W realizacji przedsięwzięcia partnerować będzie jej warszawska Galeria Zachęta, ważny ośrodek sztuki współczesnej.  
obraz projektu
Projekt zakłada zrealizowanie długoterminowej, fabularyzowanej gry miejskiej szlakami dziedzictwa filmowego Łodzi, skierowanej do młodzieży w wieku 15-18 lat. Będzie to niekonwencjonalny sposób edukacji dzieci i młodzieży w zakresie filmu oraz kultury i historii miasta. Gra realizowana będzie z wykorzystaniem nowych technologii (tablety, telefony komórkowe, kody QR, aparaty fotograficzne). Będzie miała formę filmu, w którym uczestnicy biorą udział jako aktorzy i reżyserzy tworzący dalszy ciąg zaproponowanej fabuły. W ten sposób uczestnicy będą od środka poznawać kino. Będą wcielać się w role, zwiedzać miejsca związane z historią polskiej kinematografii, oglądać, analizować i recenzować legendarne filmy powstałe na terenie Łodzi. Efekty pracy uczestników (etiudy, recenzje, materiały o języku i historii kina) zostaną zebrane na prowadzonym przez Fundację portalu Youth4future. Materiały te będą narzędziem edukacyjnym dla szerokiego grona odbiorców. Partnerem technicznym potrzebnym do realizacji gry jest firma Zebra Projekt posiadająca bogate doświadczenie w organizacji gier miejskich.
<< 1 .. 4 6

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook