Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu Kręcimy bramy
Projekt „Kręcimy bramy” to cykl warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym z całej Łodzi, które odbędą się w formie półkolonii podczas ferii oraz w formie spotkań popołudniowych.
zastępcza grafika dla projektu Krytycy z pierwszego piętra - warsztaty dziennikarstwa filmowego (III Edycja)
Młodzież licealna i studenci, którzy nie rozpoczęli jeszcze swojej dziennikarskiej drogi zawodowej, będzie miała okazję poznać warsztat i sprawdzić w praktyce swoje możliwości. W ramach projektu uczestnicy będą mogli skorzystać ze szkoleń prowadzonych przez profesjonalistów pracujących w branży filmowej, radiowej i telewizyjnej, którzy podzielą się z młodzieżą swoim doświadczeniem. Projekt będzie złożony z dwóch cykli warsztatów dziennikarskich: Część teoretyczna przeznaczona dla krytyków filmowych, która zakończy się stworzeniem konspektów programu telewizyjnego "Poza kadrem" (to działanie trwa już od listopada 2013r.). Część warsztatowa, opracowana specjalnie na potrzeby Akademii Orange to cyk całodziennych warsztatów audiowizualnych, które pozwolą na wyprodukowanie programu telewizyjnego transmitowanego na żywo. Program wyemituje telewizja „Foksal Eleven TV”. Warsztaty poprowadzą doświadczeni producenci, operatorzy i montażyści. Na podstawie warsztatów zostaną przygotowane i udostępnione konspekty zajęć na temat produkcji filmowej. Warsztatom będą towarzyszyć projekcje filmowe - dwa filmy pełnometrażowe i zestaw filmów krótkometrażowych. Partnerami projektu są portal Filmweb.pl oraz specjalizacja Animacja Kultury Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
zastępcza grafika dla projektu Kultura w pięciu zmysłach
Projekt adresowany jest do 30 os.w wieku 12-18 lat z pow.kętrzyńskiego.Z Powiatowego Domu Dziecka w Reszlu pochodzić będzie grupa 12 os.,pozostałe 18 to dzieci i młodzież pochodząca z rodzin zastępczych w pow.Zostaną oni podzieleni na dwie 15 osobowe grupy(A i B),możliwie ujednolicone wiekowo.
obraz projektu
Kulturowe Mosty to projekt łączący dwa nie związane ze sobą światy. ba, krainy odległe od siebie o lata świetlne, a przynajmniej o latat, jakie dzielą babcie i ich wnuki. W naszym programie znakiem tego pierwszego świata są tradycyjne pieśni, a drugiego nowoczesny język wideoklipu. By je połączyć - zbudowaliśmy Kulturowe Mosty.
obraz projektu
Fundacja Miasto realizuje zadania przyczyniające się do zrozumienia kultury miasta. DBS Systems specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu systemów informatycznych opartych na nowoczesnych technologiach sieciowych. Projekt „Miasto - obiekt filmowany” polegał na edukacji młodych ludzi w zakresie kultury miejskiej.  
obraz projektu
Grotniki to miejscowość, w której funkcjonuje Ośrodek dla Uchodźców. Dzieci z Ośrodka chodzą do pobliskiej szkoły. Trafiając tam nie znają języka, trudno się im odnaleźć w nowej sytuacji. Z drugiej strony dzieci polskie nie do końca wiedzą, kim jest uchodźca.
obraz projektu
Polski Związek Głuchych podejmuje działania związane z ochroną zdrowia podopiecznych, a także prowadzi pracę kulturalną w środowisku osób niesłyszących. Łódzkie Muzeum Kinematografii upowszechnia znajomość sztuki filmowej. Jako jedyna tego typu placówka w Polsce posiada ogromną kolekcję plakatów i techniki filmowej.
obraz projektu
 „Młodzi Menedżerowie Kultury” to interdyscyplinarny projekt wykorzystujący działania kulturalne w procesie zmian na gruncie społecznym, który został stworzony, by wyposażyć grupę młodych ludzi (w wieku 15-25 lat) pochodzących z małych miejscowości i wsi w całej Polsce w umiejętności, niezbędne do samodzielnej realizacji własnych projektów społeczno-kulturalnych.
obraz projektu
Projekt polega na zorganizowaniu multimedialnych warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży pochodzących ze zdegradowanych dzielnic miasta (ze starą, poniemiecką zabudową).
obraz projektu
Młodzi ludzie - mieszkańcy Łukowa i mieszkańcy ośrodka dla uchodźców w Łukowie będą wspólnie projektować i budować latawce oraz przygotują Festiwal Latawców czyli duże, medialne wydarzenia na terenie Łukowa. Wezmą także udział we wspólnych warsztatach filmowych w kilku wariantach: - animacja komputerowa Flipbook- tworzenie Multimedialnej Mapy Łukowa- kilkusekundowych notesików filmowych o latawcach i o miejscach w Łukowie, gdzie można puszczać latawce oraz o innych ciekawych miejscach; - realizacja virali i filmików dokumentalnych przy pomocy telefonów komórkowych, opowieści o tym jak powstają latawce; - warsztaty animacji poklatkowej (animacja plasteliny, wycinanka, rysunek, piksilacja), w tym filmiki instruktażowe o powstawaniu latawców, historii, legendach. Wszystkie filmiki umieszczone zostaną na stronie internetowej. Powstanie Platforma Edukacyjna, gdzie znajdą się informacje o wszystkim, co wiąże się z latawcami. Umieszczane też będą instrukcje jak tworzyć latawce, a także zdjęcia i scenariusze zajęć. Materiały będą na licencji CC.
<< 1 3 5 .. 6 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook