Wyniki wyszukiwania

zastępcza grafika dla projektu Dobranocka w Muzeum
Projekt „Dobranocka w Muzeum” adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6–15 lat, chcących zdobywać nową wiedzę o artystach i w twórczy sposób ją wykorzystać. Projekt będzie polegał na uczestnictwie rodzin w warsztatach i spotkaniach, prowadzonych przez edukatorów Muzeum Narodowego w Warszawie, twórców animacji i zawodowych opowiadaczy bajek.
zastępcza grafika dla projektu Dziadkowe Opowieści
Uczestnicy projektu z trzech rożnych miejscowości: Przeorska, Cieszanowa i Tomaszowa Lubelskiego wezmą udział w poszukiwaniu ludowych opowieści. Będzie to okazja do snucia międzypokoleniowych rozmów w rodzinach uczestników, ale także do odnalezienia lokalnych bajarzy i opowiadaczy legend.
zastępcza grafika dla projektu Edukacyjne wyprawy rowerem spotkań
Realizacja projektu będzie polegała na zorganizowaniu wycieczek specjalnym "rowerem spotkań" - przystosowanym i skonstruowanym specjalnie dla osób niepełnosprawnych fizycznie. W wycieczkach historyczno - kulturalno - przyrodniczych weźmie udział 25 osób (przede wszystkim niepełnosprawnych).
zastępcza grafika dla projektu FATHER0
Projekt „FATHER0” będzie realizowany z grupą teatralną ArtCrew, działajacą przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży. Należą do niej podopieczni Ośrodka oraz ich rówieśnicy spoza placówki.
zastępcza grafika dla projektu Film w społeczeństwie, społeczeństwo w filmie. Warsztaty społeczno-filmowe w ramach nowoczesnej edukacji nieformalnej
 Projekt „STOP! NIE WYKLUCZAJ! POMÓŻ! Projekt edukacji kulturalnej i społecznej” zainspirował organizatora głównie ze względu na połączenie warsztatów na temat wiedzy o tworzeniu filmów i języka filmowego z problemami wykluczenia społecznego. Przedsięwzięcie jest skierowane do młodzieży i powstaje we współpracy z partnerami projektu czyli II LO im. Adama Asnyka, III LO im. Stefana Żeromskiego oraz IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej.
obraz projektu
Uczniowie zaaranżują multimedialny pokaz-wystawę (poprzez dźwięki, obraz i artystyczne aranżacje), do którego zaangażują mieszkańców i rodziny. Pokaz dostarczy tematów do wspomnień i dyskusji oraz pozwoli wspólnie spędzić czas. Uczniowie będą mieli okazję wystąpić jako eksperci w prezentowaniu efektów projektu w pobliskich wiejskich szkołach i w Olsztynie. Wszystkie działania w projekcie skierowane będą na poznawanie lokalnej historii, tradycji, zwyczajów przy wykorzystaniu starych fotografii i stworzeniu dwóch filmów. Uczniowie staną się twórcami motywującymi społeczność do twórczego działania. Tworząc i prezentując audiowizualną wystawę starych fotografii i filmów („Mieszkańcy” i „Praca”) przyczynią się do umocnienia lokalnych więzi, zbudowania własnej tożsamości lokalnej oraz silniejszej identyfikacji z wspólnotą.     strona:http://historiezapisane.besaba.com/  
obraz projektu
Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych Halo Echo jest wspólną inicjatywą organizacji związanych ze środowiskami dzieci tworzących filmy. Jego głównym celem jest zaprezentowanie ich prac szerokiej publiczności oraz dalsze wspieranie młodych filmowców w pracy twórczej. Ogólnopolskie spotkanie zostanie poprzedzone prowadzonym przez profesjonalnych twórców cyklem warsztatów animacji dla dzieci i młodzieży z okolic Poznania. Projekcjom podczas samego Przeglądu towarzyszyć będą zajęcia, warsztaty i wystawy, które mają za zadanie zapewnienie aktywnego udziału w projekcie jak największej grupie uczestników. Po zakończeniu spotkania ogólnopolskiego instytucje współpracujące przy projekcie zorganizują w swoich miastach pokazy filmów, zaprezentują laureatów konkursu ogólnego i zaproponują lokalnym uczestnikom warsztaty twórcze.
zastępcza grafika dla projektu Jestem muralistą
Projekt zakłada udział młodzieży z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w warsztatach artystycznych i filmowych. Pomaga realizować pragnienia młodych ludzi, którzy chcą pozytywnie patrzeć na rzeczywistość, rozwijać swoje zainteresowania i działać na rzecz innych. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez profesjonalistów - doświadczonych twórców street art oraz operatora filmowego.
zastępcza grafika dla projektu Kinoteka Dzieci
„Kinoteka Dzieci” to projekt, który zakłada całkowite oddanie władzy w kinie dzieciom i młodzieży. Szereg warsztatów przygotuje młodych twórców i kuratorów do tworzenia własnego programu filmowego, promocji działań kina przez przygotowanie plakatów i zwiastunów filmowych, a także do tworzenia własnych etiud filmowych.
obraz projektu
 Partnerem projektu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna, której działalność służy rozwojowi nauki, oświaty i kultury. W tym celu Biblioteka współpracuje z wszelkimi organizacjami i osobami prywatnymi wspierając inicjatywy edukacyjne i kulturalne. „Kręci mnie film” to projekt edukacyjno-artystyczny. Młodzi ludzie ze środowisk zagrożonych wykluczeniem z powodów ekonomicznych wezmą udział w warsztatach filmowych składających się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Wykłady prowadzone przez profesjonalistów pokażą uczestnikom sposoby komunikacji audiowizualnej i nauczą ich posługiwania się językiem filmowym. Efektem warsztatów będą nagrane przez uczestników filmy, które zostaną umieszczone w Internecie. Dodatkowo powstanie film dokumentujący realizację projektu.
<< 2 4 .. 6 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook