Wyniki wyszukiwania

obraz projektu
Projekt obejmuje cykl warsztatów rzemiosła artystycznego dla dzieci ze szkoły podstawowej. Uczestnicy będą poznawać nowe techniki plastyczne oraz uczyć się na warsztatach medialnych, jak nagrywać i montować filmy oraz jak stworzyć bloga www.akademiamlodegoinstruktora.blogspot.com
obraz projektu
Już po raz szósty Fundacja Orange ogłosiła konkurs dla instytucji i organizacji zajmujących się edukacją kulturalną. Zapraszamy pracujących z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange – programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Przyznamy granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury.  Regulamin VI edycji Akademii Orange dostępny jest pod adresem http://akademiaorange.pl/about/regulamin_programu/
zastępcza grafika dla projektu BETONik
„BETON FILM FESTIVAL” skupia się wokół edukacji estetycznej i popularyzacji wiedzy o architekturze. W ramach Festiwalu odbędą się pokazy filmowe dotyczące tej tematyki. W 2015 roku w ramach Festiwalu powstanie również „BETONik” - specjalna strefa skierowana do dzieci i młodzieży.
zastępcza grafika dla projektu Czy w Gimnazjum nr 8 można odkryć wszechświat?
Projekt jest szczególnym połączeniem świata nauki ze sztuką. Został wymyślony przez uczniów gimnazjum, którzy zapragnęli samodzielnie stworzyć obserwatorium astronomiczne i podzielić się dobrymi praktykami „ze spełniania marzeń”.
zastępcza grafika dla projektu Dobranocka w Muzeum
Projekt „Dobranocka w Muzeum” adresowany jest do rodzin z dziećmi w wieku 6–15 lat, chcących zdobywać nową wiedzę o artystach i w twórczy sposób ją wykorzystać. Projekt będzie polegał na uczestnictwie rodzin w warsztatach i spotkaniach, prowadzonych przez edukatorów Muzeum Narodowego w Warszawie, twórców animacji i zawodowych opowiadaczy bajek.
zastępcza grafika dla projektu Drukarnia Gier
Drukarnia Gier to cykl warsztatów dla warszawskich gimnazjalistów, którzy uwielbiają gry planszowe i nowe technologie. Podczas pięciu spotkań w Centrum Sztuki Współczesnej uczniowie nauczą się obsługiwać drukarki 3D i programy graficzne - przy ich pomocy stworzą autorskie gry planszowe.
zastępcza grafika dla projektu Dziadkowe Opowieści
Uczestnicy projektu z trzech rożnych miejscowości: Przeorska, Cieszanowa i Tomaszowa Lubelskiego wezmą udział w poszukiwaniu ludowych opowieści. Będzie to okazja do snucia międzypokoleniowych rozmów w rodzinach uczestników, ale także do odnalezienia lokalnych bajarzy i opowiadaczy legend.
zastępcza grafika dla projektu Dźwięczność
Projekt skierowany jest do młodzieży z Ełku i warszawskiego Bemowa, pasjonującej się muzyką i chcącej doskonalić swój warsztat wokalny. Działania skupiają się na rozwijaniu kompetencji twórczych.
zastępcza grafika dla projektu Fab Lab Kids
Fab Lab Kids to cykl zajęć kreatywnych, podczas których dzieci zrealizują różnorodne projekty przy użyciu „dorosłych” narzędzi. Powstanie przestrzeń, w której dziecko stanie się konstruktorem, artystą, badaczem, czy programistą - kimkolwiek zechce. Pod okiem mentorów dzieci będą tworzyć i konstruować, rozwiązywać problemy z takich dziedzin jak fizyka, chemia, elektronika, czy mechanika.
obraz projektu
Projekt „FASHION / TEATR” dotyczy projetowania ubioru. Będzie to znakomite uzupełnienie wiedzy o sztuce, która w szkole jest zazwyczaj podawana w niewielkim stopniu. Młodzież będzie miała okazję nauczyć się korzystania z technik projektowania, za pomocą łatwo dostępnych programów komputerowych.
1 3 .. 5 >>

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook