Teatr Światła i Cieni
Organizator: Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo
Adres: Węgiersk 95, 87-400 Węgiersk, woj. kujawsko-pomorskie
Partner: Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku, Ochotnicza Straż Pożarna w Macikowie
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Węgiersk
Projekt ""Teatr światła"" to innowacyjny sposób popularyzacji tradycyjnego chińskiego teatru cieni w polskich realiach. Jego celem będzie przygotowanie przez dzieci i młodzież sztuki teatralnej, która zostanie zaprezentowana szerszej, dorosłej publiczności. Uczestnicy wezmą udział w cyklu warsztatów pomagających im przygotować się do zrealizowania przedstawienia. Będą też mieli okazję obserwować artystów podczas ich pracy w operze, filharmonii oraz teatrze. Teatr cieni to sięgająca czasów wczesnego średniowiecza forma kulturalna, która w Polsce pozostaje wciąż nieznana. Dzięki projektowi powstanie na terenach wiejskich pierwsza w kraju infrastruktura niezbędna do funkcjonowania amatorskiego teatru cieni. Jego postępy i działalność będzie można śledzić dzięki specjalnemu blogowi poświęconemu projektowi.

Dzieci i młodzież będą uczestniczyć w warsztatach aktorskich, plastycznych i muzycznych. Zajęcia z aktorstwa prowadzone przez aktora teatralnego przybliżą tajniki gry oraz sposoby poruszania się na scenie. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy projektu wykonają scenę, scenografię oraz postacie występujące w sztuce. Zajęcia muzyczne posłużą wykonaniu ścieżki dźwiękowej do sztuki. Przedstawienie, którym zadebiutuje ""Teatr światła"" z Węgierska, dotyczyć będzie historii miejscowości. Jest to nawiązanie do pierwotnej idei chińskiego teatru lalek, w którym dominują tematy związane z ludowością, legendami i baśniami.

Uczestnicy będą też obserwować pracę profesjonalnych artystów: odwiedzą Operę Novą w Bydgoszczy, filharmonię w Warszawie oraz teatr lalkowy i teatr dramatyczny w Toruniu.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook