Nocne tropienie kultury
Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem"
Adres: Janusza 3, 43-400 Cieszyn, woj. śląskie
Partner: Muzeum Śląska Cieszyńskiego , Urząd Miejski w Cieszynie
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Cieszyn
Na projekt składa się cykl warsztatów twórczych oraz wycieczek, w których będą brały udział dzieci i ich rodzice. Zaangażowanie rodzin ma na celu wzmocnienie więzi oraz polepszenie społecznego funkcjonowania dzieci. Podczas warsztatów szczególnie istotna będzie praca w grupach, podczas której uczestnicy zespołów będą się uczyli od siebie nawzajem, a ich sukces będzie zależał od skutecznej wymiany doświadczeń i informacji. W trakcie trwania projektu powstaną cztery programy rodzinnych warsztatów artystycznych. Zostaną one wydane w formie tradycyjnej i internetowej jako pomoce dla innych ośrodków zajmujących się animacją społeczno-kulturalną i artystyczną.

Spotkania rodzin poświęcone będą kolejno animacji, fotografii, lalkarstwu, ceramice i teatrowi. Warsztaty fotograficzne dotyczą zarówno techniki analogowej, jak i cyfrowej, będą więc odbywać się i w profesjonalnej ciemni, i w pracowni komputerowej. Częścią zajęć ceramicznych będzie nocne czuwanie i wypalanie przy ognisku połączone z maratonem filmowym, podczas którego dzieci i rodzice obejrzą klasykę filmu familijnego. Podsumowaniem warsztatów twórczych będzie „Uczta Kulturalna” – otwarta impreza, podczas której odbędzie się premiera przygotowanego przedstawienia i na której uczestnicy projektu zaprezentują swoje prace.

Uczestnicy będą mogli również w czasie trwania projektu wybrać się na spektakl lalkowy, odwiedzić wystawy sztuki współczesnej oraz wspólnie udać się na zwiedzanie cieszyńskich muzeów i instytucji kultury podczas Nocy Muzeów w Cieszynie.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook