DO TRZECH RAZY SZTUKA
Organizator: STOWARZYSZENIE INTEGRACJI SPOŁECZNEJ PROPAGO
Adres: 56-120 Brzeg Dolny, woj. dolnośląskie
Partner: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gospodarczego i kulturalnego Sołectwa Krzelów-Młoty "JEZIERZYCA"
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Brzeg Dolny
Od 01.02 do31.05.2011 w świetlicy w Krzelowie odbędą się cykliczne zajęcia, podczas których uczestnicy projektu (dzieci w wieku 8-13lat z gminy Wińsko) wyruszą w podróż z własną wyobraźnią. Z trzech elementów składowych:uczestników-czyli aktorów, własnoręcznie zrobionych lalek i scenografii powstanie spójna całość czyli przedstawienie teatralne.Podczas 12 warsztatów dzieci budować będą bajkowy świat, w którym będą się czuli swobodnie i szczególnie. Wykreowana przez nie przestrzeń będzie miejscem do zabawy,kreatywności, samorealizacji.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w taki sposób,by w jak największym stopniu pobudzić kreatywność dzieci, zostawić im wolną rękę jeśli chodzi np. o kształt lalek, interpretację tekstu czy ruch sceniczny. Do tego świata wprowadzimy nowoczesne narzędzie-wizualizacje graficzne będące jednocześnie tłem przedstawienia. Za materiał do nich posłużą prace w technice kolażu,które w formie komputerowej zostaną poddane profesjonalnej obróbce graficznej przez specjalistę i wyświetlane podczas prób i finału. Nazwa projektu nawiązuje zarówno do trzech umiejętności nabytych przez dzieci z których powstanie sztuka-przedstawienie, jak również do tego, by próbować, nawet więcej niż 3 razy. By umożliwić szerszą integrację i przestrzeń do wspólnych działań kulturalno-edukacyjnych w świetlicy odbywać się będą spotkania animacyjne. W świetlicy zostanie utworzone ogólnodostępne stanowisko komputerowe z internetem.Dla dzieci zorganizujemy dwa wyjazdy do teatru.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook