Teatrala - multimedialne warsztaty teatralne
Organizator: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi "NOVA" w Łośnie
Adres: 66-415 Kłodawa, woj. lubuskie
Partner: Rada Sołecka, Łośno
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2012
Miejsce realizacji projektu: Kłodawa
 Te a t r a l a – multimedialne warsztaty teatralne to projekt edukacji teatralnej, w którym  dzieci i młodzież, pod okiem profesjonalistów, przygotują interaktywny spektakl lalkowy pt. „SZUKAMY BOHATERA”.  Młodzi uczestnicy projektu będą od początku do końca współtworzyli spektakl – od scenariusza, przez wykonanie lalek i elementów scenografii, aż po prezentację swojego dzieła przed publicznością. Projekt skierowany jest do 18-osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 16 lat z gminy Kłodawa. Zobacz nas na You Tube https://plus.google.com/s/teatr%20w%20losnie?hl=pl    

T E A T R A L A  to zabawa, nauka i praktyka w jednym. Wiedzy o kulturze i tajników teatru można się nauczyć z książek… tylko po co?  Reżyser, aktorka, dramaturg, operator filmowy i kompozytor, pragną poprzez praktyczne zajęcia i wykorzystanie najnowszych technologii, wprowadzić dzieci i młodzież w świat artystyczny świat sztuki i szeroko pojętej kultury.  Teatr to nie tylko znane twarze aktorów;  teatr nie istniałby, gdyby nie scenografowie tworzący dekoracje i rekwizyty czy kompozytorzy pracujący nad muzyką. Czasem zamiast aktorów na scenie występują lalki, które wcześniej trzeba przygotować…. T E A T R A L A udowodni, że w teatrze każdy może znaleźć miejsce dla siebie!  Dowiedzą się o tym uczestnicy projektu na cyklicznych spotkaniach warsztatowych, które będą odbywać w grupach od lutego aż do końca maja. Będą uczyć się podstawowych elementów rzemiosła teatralnego i wspólnie szukać BOHATERA – czy prawdziwi BOHATEROWIE istnieją w otaczającym nas świecie czy tylko na kartach komiksów i na szklanym ekranie?
Może dzięki T E A T R A L I  uda się nam odnaleźć BOHATERA w każdym z nas?...

 


Efektem finalnym projektu będzie spektakl multimedialny, który zaprezentowany zostanie kilkakrotnie na terenie gminy Kłodawa. I ty będziesz mógł go zobaczyć z całą rodziną!!!

 

W projekcie weźmie udział osiemnaścioro młodych ludzi w wieku od 12 do 16 lat z gminy Kłodawa. Uczestnicy podzieleni na grupy dwa razy w tygodniu przez pięć miesięcy będą uczestniczyć w warsztatach lalkarskich, muzycznych, filmowych i scenariuszowo-reżyserskich. Będą zgłębiać wiedzę na temat kultury i sztuki oraz pracować nad przygotowaniem poszczególnych elementów interaktywnego spektaklu lalkowego, opartego na scenariuszu napisanym wspólnie na twórczych warsztatach. Przygotują lalki, muzykę oraz żywą scenografię przy użyciu kamery oraz będą wykonawcami swojego dzieła. Końcowym efektem warsztatów będzie prezentacja spektaklu na terenie gminy Kłodawa. Spektakl zostanie zarejestrowany, a fragmenty wraz ze scenariuszem umieszczone na stronie internetowej. Wykorzystanie najnowszych technologii do przygotowania spektaklu w połączeniu z elementami tradycyjnego teatru lalkowego oraz prezentacja efektu finalnego dla widzów różnych pokoleń sprawią, iż projekt ten stanie się niezwykle atrakcyjną formą edukacyjno-rozrywkową, spajającą więzi rodzinne i rozwijającą twórcze możliwości dzieci i młodzieży z różnych środowisk społecznych.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook