Teatr CTRL+V
Organizator: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Adres: 02-634 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Fundacja Wspomagania Wsi
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
"Teatr. CTRL+V" to oferta dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz ich nauczycieli. Dziesięć dwudziestoosobowych grup młodzieżowych, pochodzących z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców), pozbawionych placówek teatralnych, obejrzy wybrane spektakle, a następnie weźmie udział w warsztatach teatralnych.

Pedagodzy teatru odwiedzą młodzież w jej miejscach zamieszkania, przeprowadzając warsztat przygotowujący do obejrzenia spektaklu lub warsztat pospektaklowy, dot. tematyki, estetyki danego przedstawienia. Taka sesja spektaklowo-warsztatowa odbędzie się kilka razy w miesiącu– za każdym razem będą to uczniowie z innej miejscowości. W każdej szkole zaplanowany jest również tzw. Ostry Dyżur Teatralny - specjalistyczny warsztat dla nauczycieli, w trakcie którego otrzymają oni pakiet materiałów dydaktycznych, zawierających nowe metody pracy oraz możliwość konsultacji. Aby przekonać uczestników, że polski teatr współczesny może być dla nich obszarem bliskim i inspirującym, w realizacji projektu będziemy posługiwać się innowacyjnym modelem edukacji teatralnej – zamiast teoretycznych wykładów lub lekcji teatralnych, projekt wykorzystuje działania praktyczne z widzem. Nasza propozycja wynika z doświadczeń niemieckiego obszaru pedagogiki teatralnej, gdzie podstawą pracy jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni twórczego eksperymentowania.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook