E=MC2 – Edukacja Młodego Człowieka przez Culturę z wykorzystaniem Teatru Form
Organizator: Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty"
Adres: Potockiej 37, 60-211 Poznań, woj. wielkopolskie
Partner: VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, nERAvision, I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Marcinkowskiego , Radio „Afera”
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Poznań
Projekt poświęcony jest szeroko rozumianej edukacji teatralnej młodzieży licealnej. Głównym zadaniem jego uczestników będzie stworzenie dwóch przedstawień przygotowanych metodą Teatru Forum, która służy dyskusji nad ważnymi kwestiami społecznymi. W czasie trwania projektu uczestnicy zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę o teatrze. Będą mieli zarówno możliwość korzystania z oferty kulturalnej Teatru Nowego w Poznaniu, jak i sami staną się twórcami przedstawienia. W ramach projektu powstanie również film dydaktyczny promujący Teatr Forum jako metodę edukacyjno-kulturalną pracy z młodzieżą

Projekt jest pomyślany w ten sposób, by łączyć edukację teatralną z kształtowaniem kompetencji interpersonalnych twórców i widzów przedstawień. Teatr Forum to rodzaj teatru zaangażowanego, w którym widzowie czynnie uczestniczą w rozwiązywaniu problemów bohaterów wystawianej sztuki. Tym samym uczestnicy uczą się, jak rozwiązywać konflikty i mogą łatwo zaobserwować konsekwencje podejmowanych decyzji. Tego typu teatr społeczny pomaga rozwijać kompetencje komunikacyjne, negocjacyjne oraz uczy pracy zespołowej.

Uczestnicy projektu dzięki cotygodniowym spotkaniom będą tworzyć zespół skoncentrowany na wspólnym celu. Metoda Teatru Forum związana jest z pracą warsztatową opartą na ćwiczeniach, które wpływają nie tylko na integrację grypy, lecz także pobudzają do refleksji nad treścią omawianych sytuacji. Przygotowując własny spektakl, uczestnicy projektu wezmą udział w specjalistycznych warsztatach z emisji głosu, technik dramowych oraz gry aktorskiej, poznają pracę ludzi teatru oraz wspólnie obejrzą przedstawienia profesjonalnego teatru.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook