Świat moim płótnem
Organizator: Centrum Edukacji Nieformalnej "TRAMPOLINA"
Adres: Orzeszkowej 11/7, 41-506 Chorzów, woj. śląskie
Partner: Goniec Górnośląski, Miejski Dom Kultury Bogucice-Zawodzie, Autocolor Witkowscy S.J., Miejski Dom Kultury Batory, Dzielnica24
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Chorzów
Projekt koncentruje się na edukacji plastycznej i twórczej. Będzie składał się z dziesięciu spotkań, z których każde będzie poświęcone innemu wielkiemu malarzowi i jego najznakomitszym pracom. W trakcie spotkań uczestnicy będą przygotowywać swoje prace wykonane w technikach street artu zainspirowane osobą twórcy lub jego dziełem. Zajęcia choć poświęcone artystom malarzom nie będą koncentrowały się wokół malarstwa, lecz będą zaznajamiały z tematem przy wykorzystaniu różnorodnych technik edukacyjnych. Wszystkie powstałe projekty streetarowe zostaną opublikowane na prowadzonej przez uczestników stronie internetowej, a w wyniku głosowania zostanie wyłonionych dziesięć najlepszych. Dzięki wsparciu kolorystów i techników ze współpracującej w ramach projektu firmy lakierniczej zwycięskie projekty zostaną w sposób profesjonalny zrealizowane w przestrzeni miejskiej.

Celem projektu jest zorganizowanie wolnego czasu grupie gimnazjalistów w ten sposób, by nauczyć ich, jak spędzać go twórczo i pożytecznie. Poznawanie podstaw kulturowego dziedzictwa wraz z nauką szukania pomysłów na własne inicjatywy artystyczne w środowisku lokalnym ma za zadanie pomóc im szukać związków między dokonaniami artystycznymi przeszłości a sztuką współczesną.

Powstałe scenariusze dziesięciu zajęć koncentrujących się wokół postaci wielkich malarzy zostaną umieszczone na stronach internetowych związanych z projektem. Projekt zakończy zorganizowany przez uczestników projektu happening.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
B.W-W.
9 lutego 2014, 07:33
Warsztat bardzo ciekawy, czytelne scenariusze, ale brakuje mi jakiegoś ogólnego opisu odnośnie drogi od artysty do street artu. Rozumiem zatem,że wszystko może być inspiracją. :)

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook