Nam chce się żyć! - Grupa Aktywności Twórczej
Organizator: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN
Adres: woj. ...
Partner: Fundacja Przystanek Twórczość
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2010
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej im. KEN to placówka pracująca na rzecz edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych oraz nauczycieli. Fundacja Przystanek Twórczość wspiera rozwój twórczy dzieci, młodzieży, dorosłych, działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych i dostępu do kultury.  

Program Grupa Aktywności Twórczej "Nam chce się żyć!" skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, ich rodziców i nauczycieli. Obejmuje warsztaty plastyczne dla dzieci w pracowni plastycznej, w galerii sztuki współczesnej Stara Prochownia, warsztaty dla rodziców i nauczycieli ze szkół specjalnych i instruktorów pracujących z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zakończeniem projektu będzie wystawa prac dzieci w galerii Stara Prochownia połączona z wernisażem i wspólną zabawą. W projekcie weźmie udział ok. setka dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z siedmiu szkół specjalnych w Warszawie.
Program pozwoli dzieciom zaprezentować się jako osoby wartościowe i twórcze, podniesie poziom pracy nauczycieli i instruktorów z uczniami niepełnosprawnymi intelektualnie, a także pokaże rodzicom nowe sposoby stymulacji rozwoju dziecka poprzez sztukę i wspólnie spędzany czas.
Materiały z warsztatów w postaci prezentacji multimedialnej będą rozpowszechniane w szkołach specjalnych i ośrodkach opiekuńczych jako przykład i motywacja do podejmowana podobnych działań.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook