Kulturalna Brzeska - działania w przestrzeni publicznej
Organizator: Fundacja Vlepvnet
Adres: woj. ...
Partner: Stowarzyszenie Mierz Wysoko, Warszawa
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2010
Miejsce realizacji projektu: Warszawa,
Celem Fundacji Vlepvnet jest animacja i organizacja sztuki w przestrzeni publicznej (street art, murale, graffiti). Stowarzyszenie Mierz Wysoko realizuje projekty na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych marginalizacją. Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu innowacyjnych, autorskich warsztatów artystycznych z zakresu szeroko rozumianej sztuki ulicznej (street art) dla trzydziestopięcioosobowej grupy dzieci i młodzieży z ulicy Brzeskiej na warszawskiej Pradze Północ.  zapraszamy na stronę internetową projektu www.kulturalnabrzeska.bzzz.net

Uczestnicy projektu, którzy ze względu na status materialny i społeczny swoich rodzin nie biorą udziału w zajęciach pozaszkolnych w placówkach kultury, będą uczestniczyć w zajęciach z technik plastycznych Urban Art, z rzeźbiarstwa, z przestrzeni miejskiej w oczach dzieci i młodzieży (spacer ulicami Warszawy z architektem i plastykiem), z elementów liternictwa w sztuce miejskiej, z technik multimedialnych (obróbka komputerowa, montaż filmowy, tworzenie strony internetowej). Będą poznawać możliwości awangardowych sztuk plastycznych z zakresu street artu i sztuki recyclingowej oraz włączą się w tworzenie. W rezultacie powstanie mural, graffiti na witrynie siedziby Stowarzyszenia Mierz Wysoko, rzeźba – kolorowa ławka, strona internetowa opisująca projekt i krótki film dokumentujący kolejne działania. Pokaz filmu będzie okazją do świętowania i wspólnej zabawy. Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno-kulturalna dzieci i młodzieży ze środowiska marginalizowanego. Dzięki połączeniu pedagogiki społecznej i ulicznej z warsztatem twórczym street artu powstanie nowa, pełniejsza, ciekawsza metoda pracy z tzw. dziećmi ulicy.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook