Nieograniczone Pole Widzenia
Organizator: Bytomskie Centrum Kultury
Adres: pl. Stanek Karin 1, 41-902 Bytom, woj.
Partner: Instytucja Filmowa „Silesia Film” - Filmoteka Śląska, Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza „Bezpieczny Dom”, Polskie Radio Katowice
Czas trwania projektu: luty – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Bytom, Katowice
URL: http://becek.pl/
„Nieograniczone Pole Widzenia” to projekt edukacyjny, umożliwiający dzieciom z różnych środowisk podróż w głąb świata sztuki i samych siebie. Uczestnicy poznają różnorodne techniki plastyczne m.in.: kolaż, asamblaż, ready made, found footage, rolaż, appropriation art, będą wykorzystywać nowe i tradycyjne media.

W ramach realizowanych działań, dzieci wspólnie z edukatorami będą poszukiwać w sztuce odpowiedzi na nurtujące je pytania. Pracując na gotowych dziełach sztuki dawnej i najnowszej, dzieci nauczą się, jak wykorzystać wybrane fragmenty, jak stworzyć nową jakość. Dowiedzą się, jak cytować wybrane dzieła, jak działają prawa autorskie. Przez partnerstwo z Filmoteką Śląską dzieci zapoznają się z pojęciem archiwum, wejdą w zapomniany świat magicznych taśm, będą miały okazję dowiedzieć się, na czym polega digitalizowanie filmów. Wyszukane także w internecie fragmenty filmów, połączą według własnych scenariuszy. Odszukane cytaty wykorzystają z pomocą programów komputerowych do tworzenia własnego kalejdoskopu myśli i uczuć. W projekcie wezmą udział dzieci z różnych środowisk: stali bywalcy kronikowej „Świetlicy Sztuki” oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Bezpieczny dom”. Samodzielne przygotowanie filmów będzie okazją do indywidualnej wypowiedzi w ważnych dla uczestników kwestiach. Finałem projektu będzie otwarty pokaz wszystkich powstałych filmów w Filmotece Śląskiej.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook