MurArt
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie
Adres: ul. Słowackiego Juliusza 13, 58-580 Szklarska Poręba, woj. dolnośląskie
Partner: Pracownia Artystyczna Ewelina Wójtowicz, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze wraz z oddziałem Dom Carla i Gerharta Hauptamnnów, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Wlastimila Hofmana, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie, Fabryka Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”, Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, Nowiny Jeleniogórskie, Muzyczne Radio
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Szklarska Poręba, Jelenia Góra
URL: http://www.moksial.pl
MurArt to projekt łączący odległe dziedziny sztuki, tradycję i historię z nowymi technologiami. Ma za zadanie wydobyć niezwykły potencjał twórczy, jaki tkwi w mieszkańcach Szklarskiej Poręby. Dzieci i młodzież będą mogli poznać historię swojej miejscowości, odwiedzić Fabrykę Naczyń Kamionkowych "Manufaktura" w Bolesławcu, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, oddział Dom C.G.Hauptamnów w Szklarskiej Porębie.

Następnie w ramach warsztatów ceramicznych, będą tworzyć trójwymiarowy, ceramiczny, drukowany mural oraz ceramiczne kody QR. Mural będzie kolażem prac przedwojennej i współczesnej kolonii artystów, działających na terenie miasta. Kody QR zostaną zainstalowane w miejscach ważnych dla kulturalnej mapy Szklarskiej Poręby. Będą odsyłać do przygotowanych przez uczestników stron internetowych, przybliżajacych historię i znaczenie tych miejsc. Tworzenie murala w oparciu o materiały historyczne i współczesne prace obecnie tworzących artystów oraz stworzenie stron o miejscach ważnych dla kultury miasta, dadzą uczestnikom projektu wiedzę wzmacniającą poczucie dumy z miejsca zamieszkania. Uczestnicy będą mogli w ramach projektu poznać zarówno zasady pracy ploterów laserowych i cyfrowych drukarek ceramicznych, jak i klasyczne techniki ceramiczne.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook