Moje Centrum Świata
Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych KUŹNIA
Adres: 36-100 Kolbuszowa, woj. podkarpackie
Partner: Polski Komitet Pomocy Społecznej - Zarząd Miejsko-Gminny,Miesięcznik Powiatowy - Przegląd Kolbuszowski,Tygodnik Korso Kolbuszowskie
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Kolbuszowa
Młodzież z gminy Kolbuszowa będzie realizować różne działania w przestrzeni publicznej. W ramach warsztatów filmu dokumentalnego odbędzie się cykl spotkań z filmowcem. Zajęcia rozpoczną się od wykładów teoretycznych na temat zasad tworzenia dokumentu i jego celów. Następnie młodzież pod okiem instruktora stworzy filmy o przejawach życia społecznego i obliczach miasta Kolbuszowa. Filmy zostaną wyświetlone w Tygodniu Akademii Orange w przestrzeni publicznej, np. na murze kamienicy/dworcu autobusowym. Wyboru miejsca dokonają uczestnicy. W ramach warsztatów street art młodzież będzie spotykać się z artystą. Na wstępie odbędą się wykłady na temat nurtów street artu, jego historii oraz celów graffitii zaangażowanego. Następnie młodzież stworzy graffitii na starym i zabazgranym murze w centrum miasta. Wernisaż graffiti zostanie zorganizowany w Tygodniu Akademii Orange. Warsztatom będzie towarzyszyła gra miejska inspirowana ważnymi postaciami i wydarzeniami z historii miasta oraz flash moby mające na celu ożywienie społecznej przestrzeni. Poprzez prowadzenie bloga i fun page\'a młodzi ludzie dodatkowo będą uczyć się zasad promocji wydarzenia kulturalnego, komunikacji z mediami i otoczeniem.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook