Jestem muralistą
Organizator: Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie
Adres: ul. Partyzantów 40, 22-100 Chełm, woj. lubelskie
Partner: Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rejowcu, Miasto Chełm, Radio Bon Ton, Super Tydzień Chełmski, Złomowisko „Mauritius”, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne
Czas trwania projektu: marzec – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Chełm
URL: http://www.chbp.chelm.pl/
Projekt zakłada udział młodzieży z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w warsztatach artystycznych i filmowych. Pomaga realizować pragnienia młodych ludzi, którzy chcą pozytywnie patrzeć na rzeczywistość, rozwijać swoje zainteresowania i działać na rzecz innych. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez profesjonalistów - doświadczonych twórców street art oraz operatora filmowego.
Młodzież podzielona zostanie na dwie grupy warsztatowe: filmowców i muralistów, z którymi przeprowadzony zostanie cykl zajęć teoretycznych i praktycznych. Grupa filmowców będzie miała za zadanie rejestrowanie za pomocą kamery umieszczonej na dronie przebiegu warsztatów muralistów, którzy z kolei dowiedzą się, w jaki sposób powstają malowidła ścienne w rozmiarze XXL. Złomowisko stanie się terenem zajęć praktycznych. To tu młodzi artyści nauczą się różnorodności technik i stylów murali oraz opanują sztukę pracy z kamerą i filmowe rzemiosło. Dzięki temu będą wspólnie z profesjonalnym twórcą street art ożywiać miejski mur. Zwieńczeniem projektu będzie krótkometrażowy film, barwny mural oparty na motywach literackich oraz multimedialna wystawa zorganizowana na interaktywnej ścianie w bibliotece. Uroczyste odsłonięcie muralu i premiera filmu, którym towarzyszyć będą koncerty wolontariuszy - czołowych muzyków chełmskiej sceny hip-hopowej „Łabędzia” oraz „Dedoena”, odbędą się podczas Tygodnia Akademii Orange.
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook