FASHION / TEATR
Organizator: Teatr Sztuk w Jaworznie
Adres: Mickiewicza 2, 43-600 Jaworzno, woj. śląskie
Partner: Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej, Regionalny Ośrodek Kultury, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Jaworznie, Zespół Szkół nr 1 w Jaworznie, Zespół Szkół nr 4 w Jaworznie, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie, Ośrodek Kultury-Filia Grodziec, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Balinie, TVP Katowice, Gazeta Extra w Jaworznie, Portal www.jaworznianin.pl, Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSEA - patronat honorowy
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Jaworzno, Katowice
URL: http://www.teatrsztukwjaworznie.pl/
Projekt „FASHION / TEATR” dotyczy projetowania ubioru. Będzie to znakomite uzupełnienie wiedzy o sztuce, która w szkole jest zazwyczaj podawana w niewielkim stopniu. Młodzież będzie miała okazję nauczyć się korzystania z technik projektowania, za pomocą łatwo dostępnych programów komputerowych.

W ramach realizowanych działań uczestnicy odniosą się do literatury dramatycznej różnych epok. Zaprojektują kostiumy dla 8 postaci dramatycznych z różnych epok. Nie będzie to jednak bezpośrednia „ilustracja postaci”. Poprzez zdobytą wiedzę na temat charakteru postaci, w połączeniu z wiedzą na temat tworzenia znaku teatralnego oraz poznanie technik wykonania artystycznego ubioru, młodzież zrealizuje swoje pomysły na kostium teatralny. Dalszym etapem będzie prezentacja gotowej kolekcji i dyskusje z różnymi grupami dzieci i młodzieży na temat przemian w sztuce i jej umowności. Celem takich dyskusji będzie lepsze rozumienie tekstów kultury. Dzieci i młodzież, biorące udział w drugim etapie, będą miały szansę działać w mini warsztatach kostiumowych. Uczestnicy, pod okiem specjalistów, zrealizują kolejne swoje projekty. Efektem końcowym projektu będzie „inspirator”- elektroniczna publikacja.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook