Dziadkowe Opowieści
Organizator: Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko
Adres: 37-611 Cieszanów, woj. podkarpackie
Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie wraz z Pracownią Orange, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przeorsku, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich, Portal informacyjny elubaczow.com, Portal etnosystem.pl
Czas trwania projektu: luty – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Cieszanów, Gorajec, Przeworsk, Tomaszów Lubelski
URL: http://folkowisko.gorajec.info/
Uczestnicy projektu z trzech rożnych miejscowości: Przeorska, Cieszanowa i Tomaszowa Lubelskiego wezmą udział w poszukiwaniu ludowych opowieści. Będzie to okazja do snucia międzypokoleniowych rozmów w rodzinach uczestników, ale także do odnalezienia lokalnych bajarzy i opowiadaczy legend.

Poszukiwania opowieści będą prowadzone na terenie regionu Roztocze. Dzięki cyfrowym rejestratorom dźwięku stworzą cyfrowe archiwum bajek. W kolejnym etapie projektu, poprzez warsztaty z animacji poklatkowej, dzieci i młodzież stworzą trzy animacje. Scenariusze filmów oparte zostaną na kanwie regionalnych ludowych opowieści, bajek i legend. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko łączenia świata nowych technologii ze światem bajek, ale również będą mieć okazję zaplanowania działań promujących projekt i lokalną tradycję. Otwarty premierowy pokaz filmów zostanie zorganizowany w siedzibie organizatora projektu we wsi Gorajec i będzie połączony z Wieczorem Opowiadaczy. Na premierę przybędą wszyscy uczestnicy projektu. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnego poznania się. Wydarzenie odbędzie się w ramach Tygodnia Akademii Orange.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Paweł
20 stycznia 2015, 05:44
Świetny pomysł, brawo!

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook