Drukarnia Gier
Organizator: Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych
Adres: ul. Grójecka 99/16, 02-101 Ochota, woj. warmińsko-mazurskie
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej, Poltergeist - wydawca InteliMedia
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://www.tmgu.pl
Drukarnia Gier to cykl warsztatów dla warszawskich gimnazjalistów, którzy uwielbiają gry planszowe i nowe technologie. Podczas pięciu spotkań w Centrum Sztuki Współczesnej uczniowie nauczą się obsługiwać drukarki 3D i programy graficzne - przy ich pomocy stworzą autorskie gry planszowe.

Drukarnia Gier jest odpowiedzią na rosnącą popularność gier jako formy rozrywki oraz atrakcyjnego narzędzia edukacyjnego chcemy przekazać gimnazjalistom nasze doświadczenie w zakresie tworzenia gier oraz nauczyć ich obsługi nowoczesnego sprzętu i oprogramowania. Na warsztatach poznają podstawy Photoshopa oraz programu do modelowania 3D - SketchUp. Dzięki tym umiejętnościom i możliwości skorzystania z drukarki 3D będą mogli realizować własne pomysły i sprawdzać je w praktyce.

W ramach projektu młodzi ludzie zaprojektują od podstaw i wydadzą cztery unikalne gry dotyczące sztuki współczesnej. Efekty ich pracy poznamy w maju na evencie podsumowującym projekt. Warsztaty odbywać się będą na przełomie marca i kwietnia w Centrum Sztuki Współczesnej, które w ten sposób chce zachęcić warszawską młodzież do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook