Muzeum w drodze
Organizator: Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej
Adres: Raszyńska 32/44, 02-026 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Galeria Działań/Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana „Imielin”,Narodowe Centrum Kultury
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Zadaniem projektu jest przybliżenie trudnego i często hermetycznego języka sztuki współczesnej za pomocą nowoczesnych i aktywnych form działań artystycznych i twórczych. Będzie polegał na stworzeniu mobilnego muzeum – innowacyjnego narzędzia edukacyjnego, które będzie składało się z 20 interaktywnych stanowisk poświęconych różnym przejawom sztuki współczesnej. Materiały edukacyjne oraz scenariusze zajęć, które powstaną podczas realizacji projektu, będą upowszechniane w czasie prowadzonych przez Laboratorium Edukacji Twórczej warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej warsztatów dla animatorów kultury i nauczycieli.

Stanowiska, które będą składać się na muzeum, będą zachęcały do osobistego zaangażowania w odbiór sztuki i jej tworzenie. Będą w ten sposób zaprojektowane, by przy każdym można było usiąść i aktywnie realizować związaną z nim „instrukcję artystyczną”. Znajdą się więc miejsca sprzyjające refleksji dla jednej osoby, zachęcające do dialogu dla dwóch osób oraz wymagające współpracy większej grupy uczestników.

Dzięki mobilności muzeum możliwe stanie się dotarcie do tych, którzy nie odwiedzają tradycyjnych instytucji kultury i sztuki oraz nie mieli dotychczas kontaktu ze sztuką współczesną. Porządek zostanie odwrócony – to nie widzowie będą chodzili do muzeum, lecz to muzeum będzie przychodziło do widzów. Stanowiska będą prezentowane w przestrzeni miejskiej, w której zazwyczaj nie ma miejsca nas sztukę wysoką.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook