Kinoteka Dzieci
Organizator: Stowarzyszenie Jarocin XXI
Adres: ul. Gołębia 1, 63-200 Jarocin, woj. ...
Partner: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Biblioteka Publiczna Miasta Gminy Jarocin, 01 Studio, Oficyna Wydawnicza PRESS-MEDIA-INFO
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Jarocin
URL: http://jarocin21.jarocin.info/index.php
„Kinoteka Dzieci” to projekt, który zakłada całkowite oddanie władzy w kinie dzieciom i młodzieży. Szereg warsztatów przygotuje młodych twórców i kuratorów do tworzenia własnego programu filmowego, promocji działań kina przez przygotowanie plakatów i zwiastunów filmowych, a także do tworzenia własnych etiud filmowych.

Uczestnicy w cyklu warsztatów poznają nowe technologie wykorzystywane w pracy kina (praca kinooperatora, transfer filmów i danych przez FTP) oraz te, z których korzystają twórcy (animacja i fotografia trójwymiarowa). Raz w miesiącu organizować będą seanse dla innych młodych ludzi, sami wcielą się we wszystkie dorosłe role – twórcy filmu, projektanta plakatów, pracowników kina, kasjera, kinooperatora, prelegenta wprowadzającego widzów w tematykę filmu. Wszystkie działania będą konsultowane z widzami poprzez media społecznościowe. Uczestnicy projektu będą mieli okazję poznać pracę kina od podszewki, dzięki czemu będą rozumieć, od czego zależy sukses projekcji i wysoka frekwencja na seansach. Zobaczą namacalne efekty swojego działania. Projekt ma szansę być początkiem szerszego, ogólnopolskiego działania edukacyjnego.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook