Pogotowie Kulturalne 2013
Organizator: CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
Adres: Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, woj. kujawsko-pomorskie
Partner: Studio „Voice Design”, FHU „Kubi” Marek Kubiś, Regionalny Portal Informacyjny
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Sępólno Krajeńskie
URL: http://www.ckissepolno.com.pl/
Projekt koncentruje się na zorganizowaniu objazdowych zajęć mających na celu edukację kulturalną i artystyczną. Pogotowie kulturalne będzie odbywało tournée po gminie Sępólno Krajeńskie, odwiedzając sześciokrotnie osiemnaście miejscowości, przy każdym spotkaniu promując inną dziedzinę artystyczną: sztuki widowiskowe, śpiew, fotografię, rękodzieło, film i taniec. Spotkania będą miały formę warsztatową, podczas których uczestnicy będą zdobywali wiedzę i umiejętności związane z daną dziedziną sztuki. W ramach projektu powstanie również strona internetowa, która będzie zawierała relacje z zajęć oraz prezentowała powstałe prace. Uwieńczeniem projektu będzie impreza plenerowa, na której zostaną przedstawione prace stworzone w czasie trwania pogotowia kulturalnego.

W swym repertuarze pogotowie kulturalne będzie miało sześć rodzajów spotkań–podróży. Na przykład pierwsza z podróży związana jest ze sztukami, których istotą jest wykorzystanie głosu i muzyki, czyli z operą, operetką i musicalem. Jej uczestnicy wezmą udział w ćwiczeniach wokalnych, oddechowych i poprawiających dykcję, będą też uczyli się nagrywania dźwięku. Podczas warsztatów fotograficznych uczestnicy będą poznawali tajniki obsługi sprzętu fotograficznego oraz obróbki cyfrowej zdjęć, a na zajęciach muzycznych poznają budowę i zasady działania instrumentów muzycznych.

„Pogotowie kulturalne” odpowiada na potrzebę nauki twórczego spędzania czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i małych miejscowości. Stwarza okazję do rozwoju artystycznego, przetestowania swych zdolności i rozwijania talentów. Celem projektu jest otwarcie przed młodymi ludźmi takich nowych możliwości pozaszkolnego działania w sferze kultury, jakie najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom, predyspozycjom i oczekiwaniom. Udział w projekcie ma ich przekonać, że działania artystyczne nie tylko wiążą się ze znakomitą zabawą w grupie, lecz także są bardzo dobrym sposobem zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook