Ścieżkami marzeń - Klub integracyjno - kulturowy dla dzieci
Organizator: Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo
Adres: 73-121 Marianowo, woj. zachodniopomorskie
Partner: Biblioteka Publiczna w Marianowie
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Marianowo
URL: http://www.trgm.konn.pl/
Dzięki projektowi dzieci zyskają możliwość uczestniczenia w zorganizowanych zajęciach pozaszkolnych w różnych formach. Wykorzystane zostaną:  taniec, plastyka, teatr. Dwa razy w tygodniu przez  2 godz. będą spotykały się na zajęciach, które poprzez zabawę przybliżą im historię swojej okolicy.

W ramach projektu powstał w Marianowie Klub „Ścieżkami marzeń” dla pełno i  niepełnosprawnych dzieci z terenu Gminy w wieku 5-12 lat. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu z pedagogiem i osobą prowadzącą zajęcia z choreoterapii w dwóch grupach po 2godz. (podział ze względu na wiek i możliwości psychoruchowe dzieci).
Zostały wykorzystane metody dramy, tańca i plastyki. Wszystkie te dziedziny połączył wspólny temat - historia, kultura i legenda naszej gminy.
Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do teatru na sztukę dziecięcą. Obserwacja aktorów, zbliżyła ich do świata kultury i pomogła w organizacji własnej sztuki, którą przedstawiły na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dla mieszkańców Gminy.
W ramach zajęć klubowych został zorganizowany dla dzieci rajd „Z Sydonią za rękę” oraz plener malarski „Nasz najbliższy świat”
Równolegle została zainicjowana 8 osobowa grupa młodzieży, która po odbyciu warsztatu fotograficznego wykonała dokumentację fotograficzną projektu i stworzyła wystawę zdjęć zaprezentowaną na festynie i w Publicznej Bibliotece. Przygotowali także prezentację multimedialną i pamiątkowy albumik ze zdjęciami dla każdego uczestnika.
Psycholog i animator kultury przeprowadzili warsztaty dla nauczycieli, osób pracujących w świetlicach wiejskich, wolontariuszy, rodziców również z poza gminy pt. "Jak nauczyć dziecko bawiąc się sztuką". Każdy otrzyma przygotowaną przez kadrę projektu broszurę ze scenariuszami zajęć, które angażują wspólnie dzieci pełno i niepełnosprawne.

 
Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook