Radiostrefa w Klubach „Wolna Strefa”
Organizator: Stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie"
Adres: Karczówkowska 36, 25-711 Kielce, woj. świętokrzyskie
Partner: Zespół Szkół Informatycznych, Radio Plus Kielce
Czas trwania projektu: styczeń-czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Kielce
,,Radiosfera w Klubach Wolna Sfera” to projekt, który ma zachęcić uczestników do innego niż dotychczasowy sposobu spędzania wolnego czasu. Inicjatywa związana jest z rozwijaniem działalności młodzieżowych klubów radiowych „Wolna Strefa” dzięki utworzeniu dwóch nowych rozgłośni w Kostomłotach i Skrzelczycach. Przyszli redaktorzy radiowi wezmą udział w warsztatach uczących obsługi programów do tworzenia internetowych audycji radiowych. Od marca 2013 r. czas antenowy będą wypełniać programy muzyczne oraz autorskie audycje, felietony i reportaże.

Jednym z najważniejszych celów projektu jest aktywizacja młodzieży oraz pomoc w rozwoju jej talentów i pasji. Zaangażowanie w tworzenie regionalnych audycji radiowych jest ciekawą ofertą spędzania wolnego czasu, pozwala też zdobywać wiedzę i kształcić umiejętności, które mogą być przydatne w dorosłym życiu. W ramach projektu zostaną stworzone studia, które będą wyposażone w odpowiedni sprzęt radiowy oraz płytotekę, a jednym z pierwszych zadań nowopowstałych zespołów redakcyjnych będzie przeprowadzenie promocji radiostacji.

Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” prowadzi działalność edukacyjno-wychowawczą, stara się rozwijać zdolności młodzieży i dzieci, wskazując wzorce pozytywnego spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wspomaga lokalną społeczność w jej integracji. Projekt jest kontynuacją działań Stowarzyszenia, które wspierało powstawanie Radia WolnaStrefa. Przy organizacji nowych klubów radiowych współpracować będzie Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach, które będzie profesjonalnie wspierać klubowiczów w kwestiach sprzętu oraz obsługi programów do obsługi radia.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook