Projekt „KLEKS”
Organizator: Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach
Adres: 48-340 Głuchołazy, woj. opolskie
Partner: Centrum Kultury Głuchołazy, Grupa ludzi tworząca serwis internetowy glucholazyonline.com.pl
Czas trwania projektu: styczeń–maj 2013
Miejsce realizacji projektu: Głuchołazy
Głównym celem projektu jest rozwój umiejętności zdobywania, gromadzenia i selekcjonowania informacji, przedstawiania jej oraz zapoznanie uczestników z rolą mediów oraz pracą dziennikarza. Ma za zadanie zaoferować uczestnikom ciekawy sposób spędzania czasu, a także umożliwić im zaprezentowanie społeczności lokalnej swoich osiągnięć. Poznawanie specyfiki pracy dziennikarza rozpocznie wizyta w redakcji Nowej Trybuny Opolskiej oraz współpracującej z nią drukarni. Od stycznia do maja trzy razy w tygodniu będą odbywać się warsztaty dziennikarskie poświęcone radiu, internetowi i gazecie tradycyjnej. Uczestnicy będą przygotowywali materiały na stronę internetową współpracującego przy projekcie portalu informacyjnego, nagrywali audycje radiowe, a także będą wydawali przeznaczoną dla społeczności lokalnej gazetę „KLEKS”.

Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijali swoje zdolności i pasje pod okiem specjalistów i profesjonalnych dziennikarzy. Otrzymają wiedzę na temat funkcjonowania radia, internetowych serwisów informacyjnych i gazet. Istotnym elementem projektu są warsztaty, na których uczestnicy będą uczyli się wyszukiwania informacji i jej opracowywania oraz budowania i poprawnego pisania tekstów publicystycznych i informacyjnych. Prawie półroczna praca w zespołach redakcyjnych jest też znakomitym środkiem nauki współpracy i pracy w grupie oraz sposobem kształcenia i rozwijania zdolności interpersonalnych.

W czasie trwania projektu zostanie zorganizowany piknik dla społeczności lokalnej, na którym odbędzie się promocja gazety tworzonej przez uczestników projektu oraz redagowanych przez nich w internecie informacji lokalnych.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook