Kulturalna fizyka
Organizator: Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Rodzin Dysfunkcyjnych LIDER
Adres: 62-006 Kobylnica, woj. wielkopolskie
Partner: Fundacja Einsteina
Czas trwania projektu: 18.01.2011 - 31.03.2011
Miejsce realizacji projektu: Uzarzewo
Projekt zakłada współpracę Stowarzyszenia LIDER z Fundacją Einsteina. Głównym celem jest poprowadzenie zajęć warsztatowych dla 30 dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej w Uzarzewie. Zajęcia będą dotyczyć zjawisk fizycznych i chemicznych. Dzieci wraz z prowadzącymi wykonają samodzielnie różne eksperymenty, zobaczą zjawiska, będą aktywnie obserwować i budować. Następnie te zajęcia będą wykorzystane do ukazania zaobserwowanych zjawisk w kulturze. Mają też być inspiracją do tworzenia własnej sztuki oraz przygotowaniem prac na miniwystawy na świetlicy oraz dużą kończącą projekt w Ośrodku Kultury w Swarzędzu. Wystawę w Swarzędzu mamy nadzieje przedstawić szerokiej publiczności(szczególnie uczniom i nauczycielom ze szkół z całej gminy).  

Cały projekt ma dostarczyć dzieciom doświadczeń korygujących w przebywaniu z dorosłymi, ponieważ na co dzień przebywają w rodzinach dysfunkcyjnych. Mają podnieść ich samoocenę poprzez rozbudzenie zainteresowań oraz podniesienie kompetencji w odbiorze kultury. Połączenie nauk ścisłych z tworzeniem sztuki uświadomi przetwarzanie świata wokół nas oraz zachęci do wykorzystanie tej wiedzy.
Pragniemy również zburzyć powierzchowne skojarzenie o oderwaniu sztuki i kultury od nauk ścisłych. Niewątpliwie uczestnicy zdobędą korzyści w edukacji szkolnej.

 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook