ZEWnętrza
Organizator: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu
Adres: 87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie
Partner: Fundacja Magazyn Zmian
Czas trwania projektu: luty-czerwiec 2012
Miejsce realizacji projektu: Toruń
Projekt ZEWnętrza wyrasta z potrzeby uzupełnienia luki w edukacji kulturalnej młodzieży ponadgimnazjalnej, która szczególnie intensywnie poszukuje wzorców pomocnych przy nakreśleniu wizerunku samego siebie i miejsca, w którym żyje. Szkoła marginalizuje - z różnych względów - kształtowanie poczucia estetyki i wagę edukacji przestrzennej, która jest przecież bardzo istotna, bo poprzez troskę o przestrzeń osobistą i publiczną dbamy o jakość ludzkiego życia. W coraz nowocześniejszym miejskim krajobrazie szkolne wnętrze stało się miejscem nieatrakcyjnym, obojętnym, takim, o które nie chce się dbać. Projekt zakłada zmianę tej sytuacji - w szkole znajdzie się miejsce odpowiednie dla twórczego dialogu: sala bez ławek i biurka, z mnóstwem pomysłów na to, jak interesująco urządzić przestrzeń wokół siebie. 

Grupa młodzieży uczestnicząca w warsztatach dizajnerskich stworzy w VII LO pracownię zwaną Przymierzalnią, przeznaczoną do realizacji kolejnych działań twórczych. Wykorzysta do tego znalezione w szkolnych pomieszczeniach „skarby”, przedmioty zapomniane i nieużywane, które dostaną drugie życie.
Równolegle z warsztatami dizajnerskimi będą prowadzone warsztaty grafiki komputerowej, ich uczestnicy pod okiem grafika będą pracować nad profesjonalnym, artystycznym blogiem projektu i stworzą film dokumentalny o etapach przemiany magazynu. Film zostanie pokazany podczas Dnia Przymiarki - otwarcia pracowni oraz podczas Popołudnia Podsumowań w Cafe Draże.
Z pracowni będą korzystać wszyscy obecni i przyszli uczniowie szkoły. Każdego roku, w Dniu Przymiarki, Przymierzalnię odwiedzą gimnazjaliści, dla których młodzież licealna poprowadzi warsztaty.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook