Młodzieżowa Giełda Inicjatyw Kulturalnych
Organizator: Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo
Adres: Jezuicka 4/9, 20-113 Lublin, woj. lubelskie
Partner: VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie
Czas trwania projektu: 01.02-31.05.2011
Miejsce realizacji projektu: Lublin
URL: http://www.fsd.lublin.pl/
W jednym liceum znajdującym się na terenie Lublina prowadzona będzie Młodzieżowa Giełda Inicjatyw Kulturalnych w ramach której 3 młodzieżowe grupy (składające się każda z 10 uczniów) będą organizować różnego rodzaju wydarzenia kulturalne dla swojej szkoły (mogą to być np. krótkie skecze, czytanie poezji na korytarzu w czasie przerwy, konkurs plastyczny, wystawa rzeźb w stołówce szkolnej, itp).  Projekt odpowiada na potrzebę aktywizacji w sferze kultury uczniów liceum oraz młodzieży uczęszczającej do ośrodka prowadzonego przez wnioskodawcę. Wielu młodym ludziom kultura kojarzy się z czymś odległym i nieciekawym, albo wręcz czymś płytkim i niewartościowym (pop-kultura) oraz z przekonaniem, że tworzenie kultury jest zarezerwowane tylko dla nielicznych. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zmiany tego rodzaju postaw i wskazanie, że kultura może być tworzona przez każdego i to w wielu atrakcyjnych formach.   Zapraszamy na stronę projektu MGIK: www.mgik.fsd-projekty.eu

Giełda polega na wymyślaniu, a następnie realizacji tych przedsięwzięć przez grupy. Grupa, która wymyśla przedsięwzięcie wystawia je na internetowej giełdzie i inne grupy „wykupują” w drodze licytacji „w dół” możliwość jego realizacji, za co zdobywają punkty. Punkty zdobywa się również za realizację inicjatyw. Dokładne zasady prowadzenia giełdy zostaną określone w regulaminie. Metoda giełdy pozwala stworzyć swoistego rodzaju rywalizacje, która powoduje bardzo duże zaangażowanie młodzieży biorącej w niej udział, a przez to sprawia, że realizowane przez nią inicjatywy są bardzo ciekawe i interesujące dla młodych odbiorców. Młodzieżowa Giełda Inicjatyw Kulturalnych będzie posiadać również swoje biuro prasowe (grupę medialną), które tworzyć będzie 10 osobowa grupa młodzieży rekrutowana ze szkoły oraz z jednego z Ośrodków Młodzieżowych prowadzonych przez Wnioskodawcę. Zadaniem tej grupy będzie relacjonowanie przygotowywanych wydarzeń poprzez kręcenie filmów i reportaży, robienie zdjęć, wydawanie dwutygodnika, oraz umieszczanie tych informacji na stronie projektu.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook