LO FI ROBOT czyli zajęcia z ROBOTYKI dla dzieci i młodzieży
Organizator: Fundacja Fab Lab Trójmiasto
Adres: ul. Miętowa 66, 81-589 Gdynia, woj. pomorskie
Partner: Gdyńska Szkoła Społeczna - główny partner merytoryczny, Fundacja Marchewkowe Pole - partner medialny, Instytut Kultury Miejskiej - partner merytoryczny, Piotr Peszko 2EDU - partner medialny, Trójmiasto.pl - partner medialny, Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego - Dziennik Opinii KP - partner medialny
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Purda, Gdynia
URL: http://www.fablabt.org/
Gimnazjaliści ze szkoły społecznej w Gdyni będą budować prototypy pojazdów, projektować maszyny, konstruować budowle i uczyć się w ten sposób zasad mechaniki i elektroniki oraz rozwijać umiejętności techniczne. W wyniku zajęć ma powstać autorski system konstrukcyjny będący alternatywą dla tradycyjnych zajęć z robotyki. Zajęcia będą wykorzystywały części elektroniczne dostępne powszechnie i tanio w sklepach elektronicznych oraz części mechaniczne wycinane laserowo ze sklejki i skręcane przy pomocy śrub. Stworzony w ramach projektu system będzie tańszy do wytworzenia a zatem powszechnie dostępny, w odróżnieniu od drogich markowych produktów. Jego uzupełnieniem będą scenariusze zajęć i zestaw ćwiczeń, które zostaną umieszczone na licencji CC na stronie internetowej projektu. W czasie projektu stworzonych zostanie dwadzieścia zestawów umożliwiających poprowadzenie podobnych zajęć w innych grupach.  

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook