Fab Lab Kids
Organizator: Fundacja Fab Lab Trójmiasto
Adres: ul. Miętowa 66, 81-589 Gdynia, woj. pomorskie
Partner: Szkoła Podstawowa w Tuchomiu, Prywatna Szkoła Podstawowa w Redzie, Urząd Miasta Gdyni, Centrum Hewelianum, Kolorowe Media, Gdynia Rodzinna
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Gdynia
URL: http://www.fablabt.org/
Fab Lab Kids to cykl zajęć kreatywnych, podczas których dzieci zrealizują różnorodne projekty przy użyciu „dorosłych” narzędzi. Powstanie przestrzeń, w której dziecko stanie się konstruktorem, artystą, badaczem, czy programistą - kimkolwiek zechce. Pod okiem mentorów dzieci będą tworzyć i konstruować, rozwiązywać problemy z takich dziedzin jak fizyka, chemia, elektronika, czy mechanika.

Przejdą drogę od projektu, przez prototyp, do gotowego rozwiązania. Rozwiną umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Stworzą projekty indywidualne i w zespołach. Zajęcia będą miały charakter warsztatów i laboratoriów. W wyniku prowadzonych zajęć powstanie strona internetowa, zawierająca dokumentację zrealizowanych działań, inspirująca młodych konstruktorów do kolejnych poszukiwań. Projekt ma wspierać i rozwijać naturalną dziecięcą kreatywność i ciekawość świata. Wiedza i umiejętności osób prowadzących warsztaty posłużą jako narzędzia, przy pomocy których dzieci, poprzez zadawanie pytań, analizę, praktyczne zastosowanie teorii naukowej, czy metodę prób i błędów, zrealizują własne pomysły i projekty. Uczestnicy wspólnie zastanowią się, jak zbudowaną konstrukcję wprawić w ruch. Dzieci nauczą się korzystać z suwmiarki, czy wkrętarki. Podczas zajęć doświadczą, czym jest kinetyka, wydrukują swój projekt w technologii druku 3D. W ramach Tygodnia Akademii Orange, w dniach 23-24 maja 2015 odbędzie się 12 godzin otwartych warsztatów rodzinnych.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook