BETONik
Organizator: Fundacja BETON
Adres: ul. Narbutta Ludwika 27a/31, 02-536 Mokotów, woj. warmińsko-mazurskie
Partner: Fundacja Nowoczesnej Edukacji, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, Projekt Kino
Czas trwania projektu: luty – maj 2015
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
URL: http://betonff.pl/
„BETON FILM FESTIVAL” skupia się wokół edukacji estetycznej i popularyzacji wiedzy o architekturze. W ramach Festiwalu odbędą się pokazy filmowe dotyczące tej tematyki. W 2015 roku w ramach Festiwalu powstanie również „BETONik” - specjalna strefa skierowana do dzieci i młodzieży.

W jej ramach odbędą się poranne pokazy filmowe dla dzieci z prelekcją i dyskusją o scenografii oraz interaktywne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Młodsi uczestnicy będą budzić swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną, budując obiekty z różnych materiałów i aranżując przestrzeń wokół nich. Starsi uczestnicy warsztatów będą korzystać z nowych technologii - aparatów, drona z kamerą, drukarki, drukarki 3D – szukając odpowiedzi na pytanie, czego nowe technologie uczą nas o świecie. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w inżynierów, projektując działające windy, koparki czy dźwigi w małej skali. Powstanie baza zdjęć źle zaprojektowanych przestrzeni miasta, które w trakcie warsztatów będą poddawane poprawom lub projektowane na nowo. W ostatnim etapie projektu starsza grupa uczestników warsztatów zapozna się z technikami druku 3D, które posłużą do stworzenia miniatur najlepszych projektów warsztatowych. Ostatni etap zakłada pokazanie prac w przestrzeni Kina LUNA oraz w formie interaktywnej podstrony internetowej, w której zestawione zostaną projekty pierwotne i nowe.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook