mowimypofrancusku.pl
Organizator: Stowarzyszenie Francja - Polska
Adres: woj. ...
Partner: Zespół Szkół nr 67 XV LO i Gimnazjum nr 34 im. N. Żmichowskiej, Warszawa
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2010
Miejsce realizacji projektu: 10 placówek z małych miasteczek i wsi z całej Polski
Stowarzyszenie Francja-Polska - instytucja działająca od kilkunastu lat w obszarze stosunków polsko-francuskich jest inicjatorem projektu „mowimypofrancusku.pl” skierowanego do dzieci w wieku 10-12 lat z małych miejscowości lub środowisk wiejskich. Projekt powstanie we współpracy z warszawskim Zespołem Szkół nr 67 XV LO i Gimnazjum nr 34 im. N. Żmichowskiej specjalizującym się w nauce języka francuskiego na wszystkich poziomach.  

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnego, całkowicie bezpłatnego kursu języka francuskiego online, który nie wymaga asysty lektora i stanowi sam w sobie kompletne narzędzie dostosowane do poziomu odbiorcy. Skorzystać z niej będzie mógł praktycznie każdy, kto zapragnie poznać podstawy języka francuskiego. Strona WWW będzie tak skonstruowana, żeby służyć zarówno indywidualnym uczniom do nauki w domu, jak i nauczycielom czy innym osobom pracującym z młodzieżą. Umożliwi to naukę języka dzieciom z małych miast i wsi, w instytucjach, których nie stać na zatrudnienie profesjonalnego lektora. Portal będzie również promować francuską kulturę i sztukę. Przy okazji nauka przez Internet uświadomi dzieciom, w jaki sposób można efektywnie wykorzystywać nowe technologie oraz jaki ogrom wiedzy jest dostępny za pośrednictwem Sieci. Istotnym elementem projektu jest współpraca Stowarzyszenia z renomowaną warszawską szkołą z oddziałami dwujęzycznymi. Młodzież z XV LO pod okiem doświadczonych metodyków-romanistów będzie współtworzyć portal, opracowując poszczególne moduły lekcyjne, co będzie zajęciem wymagającym kreatywności i pracy zespołowej. Przy okazji pracy nad projektem pojawi się sposobność nawiązania dialogu pomiędzy młodzieżą z renomowanego warszawskiego liceum a dziećmi z mniejszych miejscowości. Projekt ma na celu upowszechnianie dostępu do kultury francuskiej, a w tym do języka francuskiego, dążenie, by nauka francuskiego stała się bardziej powszechna i mniej elitarna, a kultura francuska lepiej znana wśród dzieci i młodzieży w Polsce.

Więcej ▼ Mniej ▲
Moim zdaniem:
zdjęcie opiniodawcy
Jolanta Maciąg - prowadząca zajęcia w SP w Radecznicy
Jestem nauczycielem, który lubi wyzwania dlatego podjęłam się nauki francuskiego nie ucząc się go nigdy wcześniej. Organizacja, przebieg i podsumowanie (wygrana w konkursie)- wszystko mi się podobało.
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook