Los Viajeros – kulturalni podróżnicy
Organizator: Fundacja Papaya
Adres: 30-348 Kraków, woj. małopolskie
Partner: Early Stage Joanna Jackowska, Portal MamaNaZakupach.pl – GAYA S.C, Portal Qlturka.pl Ewa Świrżawska
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Kraków
Projekt związany jest z edukacją międzykulturalną, której celem jest popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata oraz zapoznanie z rodzimą tradycją i zwyczajami. Jego twórcy przygotowali dwujęzyczną interaktywną platformę informacyjną zawierającą multimedialne materiały przybliżające dzieciom kultury świata. Wspiera ona internetową grę edukacyjną „Viajeros – kulturalni podróżnicy”. Dzięki współpracy ze szkołą językową gra powstała również w wersji angielskojęzycznej. Zapraszamy na www.kulturalnipodroznicy.pl Zarówno gra, jak i platforma zostały dopasowane do odbioru w wersji mobilnej (na telefonach komórkowych oraz tabletach). Jest to innowacyjne narzędzie łączące edukację kulturową i językową, które zapewnia interaktywny udział dzieci i młodzieży. 

Gra opracowana na podstawie zawartych na platformie materiałów pozwala podróżować po dalekich zakątkach świata, poznawać inne kultury, tradycje i sposoby życia. W projekcie wzięły udział dzieci, których zadaniem jest współtworzenie polskiej części platformy multimedialnej. Podczas specjalnych zajęć uczyły się robienia zdjęć, tworzenia plików audio i video oraz publikowania ich w internecie. Testując działanie platformy oraz zamieszczając własne materiały pokazujące interesujące miejsca i ciekawe tradycje, dzieliły się swymi doświadczeniami kulturowymi. Projekt ma zachęcać młodych ludzi do dostrzeżenia własnego dziedzictwa i tradycji, jednocześnie poszerzając ich wiedzę na temat bogactwa kulturalnego świata.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook