Wydrukujmy razem historię
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim
Adres: Osiedle Zakładowe 7, 46-050 Tarnów Opolski, woj. opolskie
Partner: Stowarzyszenie PRO, Radio DOXA
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Tarnów Opolski
W Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnowie Opolskim odbędą się warsztaty w trzech formach: ceramika, modelowanie w oparciu o dokumentację CAD oraz wydruk 3D. Będzie to łączenie sztuki, historii, dziedzictwa kulturowego ze współczesnością i nowikami technologicznymi.

W ramach zajęć ceramicznych młodzież będzie tworzyć przedmioty z gliny (rzeźby, płaskorzeźby) kojarzone z epokami: Mezopotamia, Starożytny Egipt, Starożytny Rzym oraz Starożytna Grecja. Następnie będą przenosić swoje gotowe prace w wirtualny świat za pomocą programów do modelowania nadając im nowoczesny design, by ostatecznie swoją dzieło wydrukować w postaci trójwymiarowego modelu za pomocą drukarki 3D. Takie nowatorskie połączenie rzemiosła artystycznego z technologią wzbogaci wiedzę uczestników na temat kultury i sztuki, udoskonali zdolności manualne, a także rozwinie w nich umiejętność twórczego i kreatywnego korzystania z nowych metod. Uczestnicy projektu staną się świadomymi odbiorcami kultury i jej dziedzictwa. Ponadto wzbogacą swoja wiedzę i umiejętności. W ramach projektu zostanie stworzona zostanie ogólnodostępna baza materiałów edukacyjnych .

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook