PAINT–BOT
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Opolskim
Adres: Osiedle Zakładowe 7, 46-050 Tarnów Opolski, woj. opolskie
Partner: Akademicki Klub Biznesu, Polskie Radio Regionalne Rozgłośnia w Opolu „PRO FM” S.A.
Czas trwania projektu: styczeń–czerwiec 2013
Miejsce realizacji projektu: Tarnów Opolski
Projekt poświęcony jest robotyce. Jego uczestnicy wezmą udział w warsztatach budowania zdalnie sterowanych robotów malujących oraz w cyklu spotkań animacyjno-edukacyjnych, które łączą robotykę, programowanie i sztuki wizualne. W zależności od grupy wiekowej uczestnicy będą konstruować proste roboty zdolne do interakcji i jeżdżenia po wyznaczonych torach lub budować zdalnie sterowane urządzenia potrafiące wykonywać konkretne zadania. Równocześnie zarówno dzieci, jak i młodzież będą brały udział w zajęciach plastycznych. W ramach projektu zostanie stworzony program i materiały edukacyjne umożliwiające kształcenie techniczne dzieci i młodzieży. Projekt zakończy się otwartymi pokazami możliwości robotów. strona projektu: http://paintbotnet.wordpress.com/ Zapraszamy do zapoznania się z Wideopodręcznikiem PAINT-BOT, który powstał w oparciu o materiały z warsztatów PAINT-BOT: http://paintbotnet.wordpress.com/wideopodrecznik/ Wideopodręcznik PAINT-BOT  zawiera treści, które opisują jak przeprowadzić warsztaty łączące sztukę i robotykę oraz zbudować malujące roboty. Skierowany jest przede wszystkim do osób mających wcześniej kontakt z robotyką i chciałby razem z dziećmi i młodzieżą budować malujące roboty.  Mimo, iż  w poszczególnych częściach odsyła do podstawowych pojęć i zagadnień związanych z budową robotów, nie jest przeznaczony dla początkujących robotyków do samodzielnego budowania robotów. W zakładce "Materiały do pobrania" znajdują się projekty robotów "Małymalarz" i "Picasso", które zbudowali uczestnicy warsztatów PAINT-BOT paintbotnet.wordpress.com/materaly-do-pobrania/    

Podczas warsztatów robotycznych uczestnicy, pracując w grupach, będą zdobywali wiedzę techniczną dotyczącą budowy układów, zasady działania i budowy silników oraz projektowania układów elektronicznych. Następnie będą uczyli się pisania programów, które pozwolą kierować robotami. Na zajęciach artystycznych uczestnicy będą natomiast poznawać podstawowe zagadnienia sztuk plastycznych, ucząc się wykonywać szkice, wykorzystywać różne narzędzia malaerskie oraz zdobywając teoretyczną wiedzę na temat perspektywy czy zasad kompozycji.

Celem projektu jest rozbudzenie w uczestnikach pasji twórczej oraz kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów, nauka projektowania, programowania i konstruowania. Dzięki zbudowaniu robotów i napisaniu odpowiednich programów do ich obsługi uczestnicy będą w stanie za ich pomocą tworzyć prace artystyczne. Oprócz scenariuszy zajęć edukacyjnych z robotyki w ramach projektu powstanie dostępny w internecie multimedialny wideoporadnik opisujący, jak należy budować tego typu małe urządzenia malujące.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook