Hipertekst o małym mieście
Organizator: Solar Trip
Adres: ul. Przemysłowa 9/6, 62-300 Września, woj.
Partner: Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika we Wrześni, Portal wrzesnia.naszemiasto.pl
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Września
URL: http://solar-trip.blogspot.com
Projekt polega na wspólnym stworzeniu przez młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną multimedialnej powieści hipertekstowej. Podczas warsztatów stanowiących integralną część projektu młodzież będzie doskonalić swój warsztat pisarski, dowie się, co to jest hipertekst, jakie możliwości daje twórcom, jak nowe technologie i internet stymulują powstawanie nowych zjawisk w sztuce.

 Uczestnicy nauczą się także podstaw kodowania, poznają nowe trendy w sztuce i literaturze. Nauczą się podstaw montażu video oraz pracy z cyfrową fotografią. Część warsztatów będzie się odbywała online, w formie webinariów, czy konsultacji pisarskich w chmurze. Powieść o ludziach z małego miasta pokaże uczestnikom, że literatura obyczajowa pozwala na dialog z rzeczywistością i potrafi wciągnąć przynajmniej tak mocno, jak historie fantastyczne, czy kryminalne, do których zazwyczaj ograniczają się lekturowe wybory nastolatków. Dzięki cechom hipertekstu uczestnicy poznają także inne zjawiska we współczesnej sztuce i popkulturze. Stworzą powieść wraz z siecią skojarzeń i nawiązań, generowanych przez mózg podczas lektury książki, które zwykle pozostają na poziomie naszej świadomości. Internet i hipertekst pozwala na stworzenie dzieła, które będzie zarazem autonomiczna powieścią, jak i multimedialną wizualizacją procesu czytania. Rezultatem końcowym projektu będzie witryna internetowa z powieścią hipertekstową o Wrześni. Oprócz linearnego tekstu, będzie zawierała cały zestaw możliwości i narzędzi do nielinearnego odczytania tekstu. Będą odnośniki do zasobów sieciowych, materiałów multimedialnych stworzonych przez uczestników, m.in. filmów, nagrań muzycznych i głosowych, fotografii i grafik.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook