DWA w 3D - Dokumentacja Wydarzeń Artystycznych w 3D
Organizator: Kolonia Artystów
Adres: Miszewskiego 18, 80-180 Gdańsk, woj. pomorskie
Partner: Gdańska Galeria Miejska
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: ul. Miszewskiego 18, Gdańsk
URL: http://kolonia-artystow.pl/
Projekt „DWA w 3D” składa się z dwóch etapów: Etap pierwszy polega na aktywnym zwiedzaniu i przeprowadzeniu wideo dokumentacji [zapis w 3D oraz HD] wybranych wydarzeń artystycznych odbywających się w Trójmieście- wernisaży, koncertów, festiwali, jak również wywiadów z artystami.

Etap drugi to warsztaty z podstaw montażu i edycji zgromadzonego materiału, tak by uczestnicy poznali i stworzyli przykładowe filmy dokumentacyjne z życia kulturalnego Gdańska. Projekt badawczy zawiera się w spontanicznych wideo wywiadach przeprowadzonych na ulicy z przypadkowymi przechodniami. Uczestnicy warsztatów zapytają o lokalizację poszczególnych instytucji kultury. Zbadamy wiedzę mieszkańców Gdańska na ten temat. Warsztaty będą prowadzone w przestrzeniach instytucji kultury Gdańska. Ukazane zostaną wydarzenia artystyczne, artyści i osoby, które ukształtowały strukturę kulturalną miasta. Będzie to swojego rodzaju podróż w czasie i przestrzeni, gdzie można poznać artystów i wydarzenia artystyczne, które nadają kształt i niepowtarzalne znaczenie w otaczającym nas obecnie świecie kultury. Pozwoli to na rozbudzenie zupełnie innego podejścia do własnego otoczenia i spojrzenia na współczesność. Połączenie elementu multimedialnej kreacji z badaniem artystycznych czynników kształtujących tożsamość jest najwłaściwszym sposobem edukacji przyszłych świadomych i skupionych na wspólnym tworzeniu lokalnej wspólnoty obywateli, a zarazem elementem kompleksowej świadomości twórczego procesu kształcenia.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook