Cuentacuentos czyli historie z innej bajki
Organizator: Fundacja Papaya
Adres: 30-348 Kraków, woj. małopolskie
Partner: Stowarzyszenie Ayllu Situwa, Kraków
Czas trwania projektu: styczeń-maj 2012
Miejsce realizacji projektu: Kraków
 Projekt będzie miał postać warsztatów, podczas których wybrane bajki polskie i peruwiańskie zostaną przetłumaczone na odpowiednio język hiszpański i polski oraz nagrane zostaną profesjonalne wersje audio tych bajek. Młodzież, która przygotuje nagrania, zaprezentuje wyniki swojej pracy podczas imprezy zorganizowanej dla dzieci – nawiązany zostanie dialog międzypokoleniowy. Bajki zostaną zebrane w postaci e-booka i rozpowszechnione w Internecie, dodatkowo opracowany zostanie program edukacji międzykulturowej dla dzieci. Nagrana płyta DVD zawierająca wersję audio i tekstową bajek zostanie też rozesłana do przedszkoli, klubów malucha, itp. Audio bajki można usłyszeć tutaj: http://fundacjapapaya.pl/audio-2/

 Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży z dzielnic zaniedbanych społecznie, które nie uczestniczą w kulturze, główną rozrywką jest u nich telewizja i Internet oraz niejednokrotnie mają problem ze zrozumieniem nawet prostego tekstu. Podczas warsztatów młodzi ludzie nauczą się analizować kody kulturowe obecne w bajkach, a następnie twórczo je interpretować. W efekcie powstaną ich własne wersje bajek nagrane w profesjonalnym studiu radiowym pod okiem doświadczonych dziennikarzy i realizatorów. Warsztaty promują aktywną postawę wśród młodzieży, którzy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć scenariusz prostego słuchowiska radiowego i zaprezentować wyniki swojej pracy młodszemu rodzeństwu i kolegom. Wzmocni to ich poczucie wartości oraz pozwoli wyjść poza zamknięty świat patologii, który otacza ich na co dzień.
Przedsięwzięcie pozwoli także poznać i zrozumieć różnice i podobieństwa kulturowe pomiędzy Polską a Peru ucząc otwartej postawy wobec innych.

Audio bajki można usłyszeć tutaj: http://fundacjapapaya.pl/audio-2/

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook