Wizualny Eksperyment Muzealny
Organizator: Stowarzyszenie Katedra Kultury
Adres: 00-927 Warszawa, woj. mazowieckie
Partner: Muzeum Sztuki w Łodzi, Zuzanna Stańska Moiseum, Instytut Kultury Polskiej, Wydział Polonistyki, Uniwersytet Warszawski, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
Czas trwania projektu: styczeń 2014 - maj 2014
Miejsce realizacji projektu: Łódź, Warszawa
Dziesięcioosobowa grupa ludzi, w skład której wejdą muzealnicy, animatorzy, artyści, nauczyciele, i edukatorzy spróbują wspólnie odpowiedzieć na pytania: Jak wydobyć edukacyjny potencjał muzeów i mądrze używać nowych mediów w spotkaniu z tradycją/historią? Czy ćwicząc krytyczne patrzenie na sztukę i dziedzictwo, można ćwiczyć krytyczne myślenie? W czasie pierwszego etapu, w trakcie dwóch weekendowych spotkań uczestnicy wezmą udział w warsztatach muzealnych i praktycznych w wyniku których powstaną scenariusze warsztatów dla młodzieży. W scenariuszach połączone zostaną takie zjawiska, praktyki i kategorie jak np. eksponat, fotografia, kopia, prawo autorskie, komunikacja, rejestracja, instytucja, mem, gif, patrzenie. Scenariusze będą dostosowane do potrzeb młodego, wymagającego odbiorcy oferty muzeum. Drugi etap będzie polegał na propozycji merytorycznego i technicznego wsparcia dla trzech muzeów, które zdecydują się na przeprowadzenie u siebie jednego z proponowanych scenariuszy. Powstanie blog projektu, gdzie będzie można dzielić się doświadczeniem, zamieszczać materiały edukacyjne i szukać inspiracji do dalszych działań.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
Pharma615
7 lutego 2015, 00:54
Very nice site!
Pharmb293
7 lutego 2015, 00:54
Very nice site! cheap goods http://oixapey2.com/aqsatr/4.html
Pharma657
5 lutego 2015, 18:33
Very nice site! [url=http://opeyixa2.com/qovxso/2.html]cheap goods[/url]
Smithd435
31 stycznia 2015, 00:45
Hello to every one, its truly a fastidious for me to visit this site, it contains helpful Information. ekeaedffegefbfdd

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook