Projekt DIMTI.tv- Dziecięca i Młodzieżowa Telewizja Internetowa
Organizator: Fundacja "Ogród Marzeń"
Adres: ul. Kasprzaka Marcina 1a, 63-200 Jarocin, woj.
Partner: Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie, Salezjańska Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom Wspomożycielki w Dobieszczyźnie, Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej, Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Południowa Oficyna Wydawnicza
Czas trwania projektu: styczeń – czerwiec 2015
Miejsce realizacji projektu: Jarocin
URL: http://ogrodmarzen.org/
W ramach Projektu DIMTI.tv w powiecie jarocińskim powstanie Dziecięca i Młodzieżowa Telewizja Internetowa, która będzie prowadzona przez dzieci i młodzież. Stanie się ona nie tylko nośnikiem informacji, ale również platformą, która połączy środowisko szkolne i pozaszkolne.

W projekt mogą uczestniczyć wszystkie szkoły z powiatu. W prowadzonej przez siebie telewizji młodzież przedstawi wydarzenia kulturalne, szkolne, poruszy problemy dzieci, opowie o lokalnych imprezach, zorganizuje dużo konkursów i wydarzeń np. Teatralne przedstawienie internetowe. Telewizja stanie się medium społecznościowym, tworzonym przez młodych ludzi z terenu całego powiatu. W ramach projektu powstanie i zostanie przeszkolona redakcja telewizji (ponad 40 uczniów, w wieku od 11-19 lat). Powstanie grupa dziennikarska i operatorska. Odbędą się warsztaty reporterskie, operatorskie i z montażu, teatralne, warsztaty reklamowe i internetowe. Redakcja będzie wyjeżdzać na wizyty studyjne do telewizji i studia reklamy. Powstanie strona internetowa telewizji. Uczestnicy przeprowadzą kampanię reklamową i informacyjną telewizji. Równocześnie w ramach projektu będą organizowane warsztaty z multimediów, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. Celem warsztatów będzie podniesienie kompetencji cyfrowych młodzieży z terenu powiatu i zachęcenie do wzięcia czynnego udziału w tworzeniu telewizji.
 

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook