tiru riru - dźwiękowa podróż od tradycji to awangardy
Organizator: Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE
Adres: 20-109 Lublin, woj. lubelskie
Partner: Fundacja Sztuka i Technologia
Czas trwania projektu:
Miejsce realizacji projektu: Lublin
Projekt “Tiru riru – muzyczna podróż od tradycji do awangardy” powstał w celu umożliwienia uczestnikom, dzieciom ze środowisk defaworyzowanych społecznie, zetknięcia się z muzyką awangardową.

Oprócz uzyskania podstawowej wiedzy z dziedziny muzyki tradycyjnej oraz eksperymentalnej, historii i psychologii muzyki, dzieci będą miały okazję poznać artystów i badaczy kultury, a także sprawdzić swoich sił na scenie. Uczestnicy otrzymają wyjątkową szansę zapoznania się z korzeniami muzycznymi naszej kultury, co jest istotnym elementem tożsamości kulturowej, jak również, poprzez uczestnictwo w warsztatach muzyki eksperymentalnej, do odkrywania w sobie tworców muzyki awangardowej. Planowane zajęcia z psychologami pomogą dodatkowo w rozwoju potencjału twórczego u dzieci. Finałem będzie koncert muzyki improwizowanej, podczas którego uczestnicy projektu wystąpią wraz z muzykami związanymi z Warsaw Electronic Festiwal. Koncert odbędzie się w ramach Warsaw Electronic Festiwal w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta“ w Warszawie. Powstanie rónież płyta CD podsumowująca warsztatową pracę dzieci.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook