Rymy Pętle Rytmy - wykorzystanie technologii informacyjnych do wspierania postaw twórczych uczniów w metodyce nauczania języka polskiego
Organizator: Fundacja Nowoczesna Polska
Adres: woj. ...
Partner: Liceum im. Adama Mickiewicza, Warszawa
Czas trwania projektu: październik 2009 - maj 2010
Miejsce realizacji projektu: Warszawa
Projekt Rymy Pętle Rytmy przygotuje uczniów oraz nauczycieli do twórczego i krytycznego korzystania z mediów i nowoczesnych technologii informacyjnych, zwłaszcza w procesie kształcenia polonistycznego. Strona internetowa projektu: http://rymypetlerytmy.pl/

Na całość projektu składają się trzy typy działań:

  1. Pilotaż: działania projektowe realizowane z udziałem bezpośredniego partnera Fundacji Nowoczesna Polska ? warszawskiego Liceum im. Adama Mickiewicza. Pilotaż obejmuje cykl szkoleń z zakresu edukacji medialnej i wykorzystywania technologii informacyjnych na lekcjach języka polskiego.
  2. Konkurs: uczniowie z całej Polski zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy remiks słowno ? muzyczny dowolnego utworu z list lektur szkolnych.
  3. Czytamy słuchając: w ramach projektu powstanie 12 godzin nagrań otwartych, darmowych audiobooków utworów poetyckich i prozatorskich z list lektur szkolnych.

Najważniejszym celem pomysłodawców projektu jest wypracowanie nowatorskich rozwiązań, pozwalających uczniom uczyć się języka polskiego w sposób czynny i twórczy.

Trwałym rezultatem projektu będą ogólnodostępne materiały edukacyjne: scenariusze warsztatów i materiały z ich ewaluacji, remiksy przygotowane w ramach konkursu, audiobooki dostępne on-line, a także materiały opracowane przez organizatorów jako zasoby i narzędzia dla uczestników projektu: plan warsztatów, instrukcje dotyczące obsługi oprogramowania do edycji dźwięku, listy stron z legalnymi materiałami audio i wideo do wykorzystywania w pracach konkursowych.

Więcej ▼ Mniej ▲
Dodaj komentarz
Komentuj
Imię lub nick
treść
Komentarze:
magdalinkar
25 października 2015, 20:34
Ten czas jest dla rodziny najwarzniejszy
Dox
1 września 2011, 12:30
A gdzie są materiały?

zobacz pomysły uwolnione w edycjach Akademii OrangeAkademia Orange - Licencja
O ile nie jest to stwierdzone inaczej, to materiały prezentowane w tym serwisie, stworzone w ramach programu Akademia Orange, są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych materiałów. (Więcej informacji o licencjonowaniu materiałów Akademii Orange).


ikona facebook